Záhada pravěkých žulových balvanů – největší naleziště na světě
V Carnacu již 4000 let př. Kristem naskládaly pravěké kmeny tisíce žulových balvanů do tajemných řad a geometrických útvarů. Jejich původní význam je dosud nejasný: pravděpodobně sloužily náboženským účelům, ale jejich přesné uspořádání naznačuje, že může jít o jeden z prvních astronomických kalendářů. Keltové, Římané a křesťané si je od té doby přizpůsobili vlastní víře.
Megality – existuje mnoho různých seskupení kamenů a každé má jiný význam. Jejich názvy pocházejí z bretaňských slov – men (kámen), dole (stůl) a hir (dlouhý) :
Menhiry – nejběžnější megality, jsou vzpřímené kameny, stojící osamoceně nebo v řadách.Uspořádané do kruhu se označují jako kromlechy.
Dolmen – dva svislé kameny, na nichž spočívá kamenná deska, byl využíván jako pohřební komora. Je to např. Stůl Kupců v Locmarinqueru
Allé converte – svislé kamenyseřazené do dvou řad a překryté vodorovnými kameny – vytvářejí kratou chodbu. Lze ji vidět v Carnaku.
CARNAC
Carnac – patří k njevětším nalezištím pravěkých památek na světě, s téměř 3000 menhiry uspořádanými do tzv. alejí severně od centra s vyjímečným Musée de Prehistorie. Ve městě stojí kostel Église St-Cornély, zasvěcenýsv. Corneliovi, patronu rohatých zvířat. Dřevěný strop je pomalovaný výjevy z jeho života. Dlouhá písčitá pláž na jihu činí z Carnacu populární přímořské letovisko.
Carnac se nachází na jižním pobřeží Bretaně u zálivu Morbihan v severozápadní Francii
Vykopávka chrámu Göbekli Tepe
Turecká vykopávka chrámu Göbekli Tepe je součástí rozsáhlého archeologického areálu, jehož stáří němečtí archeologové vědecky označili na 11 600 roků. Nahlédli pod povrch kopce pomocí radarových a geomagnetických sond a výsledky ukazují, že v neodkryté části vykopávek zbývá k prozkoumání nejméně 14 dalších staveb. Na vyhledávačích jsou uvedeny technické informace a fotodokumentace jednotlivých staveb. Vyhodnocením dosud získaných informací se revolučně posunula doposud nám známá historie megalitických staveb bezmála o polovinu a tím se tedy výrazně mění náhled na dosavadní historii neolitu a vývoj lidstva i jeho civilizací. Odpovědi na tyto a mnohé další otázky se skrývají v neprobádané době, která je dvakrát větší než časová vzdálenost mezi pyramidami a dneškem. Vysvětlit funkci areálu nebude snadné, zejména když byl vybudován v místě, kde nebyla voda a z podobného důvodu jej opustili. Vědci se těmto neřešitelným tématům vyhýbali, postačilo jim zdůvodnění, že megality byly budovány pro účely rituální, zemědělské a kalendářní. Vše je ale jinak, výzkum je nutné vést jiným směrem. Kruhové stavby vyplynuly z menhirů, které mají stejnou podstatu jako každá jiná hmota, podstatou veškeré hmoty je statická elektřina a známé, i dosud nepopsané přírodní zákony.
Učebnice fyziky uvádějí, že třením různorodých těles se tvoří statická elektřina. V případě menhirů to funguje tak, že jedním různorodým tělesem jsou molekuly vody, druhým tělesem je hornina. U vodních toků třením vody o horninové podloží se ve vodním toku tvoří náboj statické elektřiny. Dále lze ve výzkumu pokračovat pouze s podmínkou použití čtyř nových vlastností statické elektřiny, které vyplynuly z našeho empirického výzkumu.
1. Veškerá hmota vykazuje tři energetické složky – Auru, Zóny, interzóny.
2. Spojitostí aury dvou, nebo více nábojů splynou náboje v jeden společný, se společnými energetickými složkami.
3. Kontaktem nábojů dochází k pozvolnému vyrovnání jejich energetických potenciálů.
4. V průběhu vyrovnání energetických potenciálů, dochází mezi náboji současně k přesunu chemických vlastností.
Když do aury nebo zóny náboje vodního toku vložíme horninu, splynou oba náboje v náboj společný a hornina z vodního toku přejímá energii až do vyrovnání energetických hodnot. Stejně to funguje u nábojů veškeré hmoty, tedy i pro náboj lidského těla.
V této době lidé již využívali statickou elektřinu, která v interakci s hmotou vytváří náboj, kterým lze manipulovat. Využívali energie vodních toků, kde třením molekul vody o horninové podloží se tvoří náboj statické elektřiny. Neuniklo jim, že každý náboj produkuje auru, zóny a interzóny. Využívali pro nás neznámé vlastnosti statické elektřiny, při kterých kontaktem aury nebo zón dvou nebo více nábojů, splynou v jeden společný náboj, při čemž dochází k vyrovnání jejich energetických potenciálů. Statická elektřina je podstatou pro veškerou hmotu, tedy i pro náboj lidského těla, který se pohybuje v rozsahu 30 – 80 mV, a kapacita buněčných membrán má hodnotu 1µF/cm². Prostřednictvím většího nebo menšího náboje lze nábojem lidského těla manipulovat. Jinými slovy pro případ menhirů, hornina umístěná do aury nebo zóny většího náboje vodního toku přejímá od něj energii, která následně stejným způsobem přechází do lidského těla, nebo do jiného menšího náboje. Menhiry, stejně jako veškeré megalitické struktury byly budovány pro ozdravné účely. Nepochybuji o tom, že menhiry byly využívány ještě k dalším účelům, ale to vyplyne z dalších výzkumů.
Stejně jako vysvětlení elektrické podstaty menhirů, nebude snadné zdůvodnit jejich počet, který se odhaduje ve statisících. Byly budovány na všech kontinentech, v místech s nedostatkem horniny je nahradily hliněné valy, jen na americkém kontinentu se jich nachází více než 100 tisíc (mounds). Tuto závažnou informaci nelze přehlédnout, vyplyne z ní nápověda po další nevysvětlené jevy. Zajímavá informace se může skrývat v celistvých menhirech oproti těm, které byly děleny úmyslně na menší kusy. Snad největší záhadou menhirů je, jak lidé té doby mezi sebou a jakým jazykem komunikovali, kdo budování menhirů po celé Zemi koordinoval. Kdo, a jak objevil náboj statické elektřiny u každé hmoty, kterým lze manipulovat. Kdo objevil antigravitaci. Megalitické struktury byly budovány na energetických místech převážně v křížení trojrozměrných zón statické elektřiny. V úvodní části článku je věta: „Vysvětlit funkci areálu nebude snadné, zejména když byl vybudován v místě, kde nebyla voda a z podobného důvodu jej opustili“. Kdo se seznámil s obsahem 69 článků na http://www.mioslavprovod.com bude moci odpovědět na otázku, z jakého důvodu lidé areál opustili. Kdo neměl čas na přečtení 69 článků, nalezne odpověď v mé příští publikaci, kde se pokusím mimo jiné vysvětlit funkce viklanů.
Fotografie areálu nepřikládám, na vyhledávačích naleznete velké množství obrazové dokumentace s komentáři od profesionálních fotografů.
Miroslav Provod