• Menu
  • Menu

Mallorca 2

Pěšky po pobřeží  z letište Palma de Mallorca

Ráno jsme se probudily do krásného a slunného dne konečně. A dostaly jsme geniální nápad. Proč jet na hotel autobusem, když je to cca 16 km po pobřeží. A tak jsme se rozhodly jít pěšky. Nejhorší je dostat se z areálu letiště, vede tu jen jedna jediná cesta a ta není úplně příjemná, blízko půjčovny aut je silnice, lemovaná ploty,  frekventovaná a celkem úzká.

cestou po pobřeží
cestou po pobřeží

Can Pastilla

Asi po 20minutách chůze se konečně dostanete k pěšímu mostu přes dálnici a tato cesta vás dovede až na pobřeží v městečku Can Pastilla na předměstí Mallorky. Celé pobřeží je lemované krásnou cyklostezkou. Objevily jsme útulnou kavárničku, kde jsme se parádně nasnídaly, vše bylo výborné jen vše trochu déle trvá, ale co jsme na ostrově a máme celý den.

Koupání na útesech

Netrvalo dlouho a už jsme byly v plavkách a užívaly si móře. Vybraly jsme si takové malé útesky, kde se koupou asi jen místní důchodci, ale tato místa nás lákají vždy víc než hotelové pláže plné ručníků.

koupání v Can Castilla
koupání v Can Castilla

La Paloma

Pak jsme pomalu pokračovaly po pobřeží směrem do centra La Palomy. Občas jsme si trochu zašly, jelikož jsme potřebovaly sehnat plynovou kartuši. Španělé, na rozdíl od nás, používají nacvakávací systém a ten seženete opravdu na každém rohu. Kdežto náš šroubovací byl trochu oříšek a nachodili jsame spousty kilometrů než jsme ji sehnaly. Díky jedné mladé slečně, kterou jsme potkaly cestou a byla to Češka, jsme ji nakonec sehnaly v Intersportu v centru města. Asi nejúchvatnější stavbou je gotická  katedrála La Seu z roku 1230, která patří k nejimpozantnějším stavbám v Evropě.

katedrálla La Seu
katedrálla La Seu

Hotel Zhero

Bylo už opravdu vedro a tak jsme nakonec povolily a zbytek cesty do hotelu dojely autobusem. Hotel  Zhero se nachází v městečku Cas Catala a je celkem sympatický. Krásné minimalistické pokoje, bazén a v našem případě i vlastní vchod na veřejnou terasu s výhledem na moře. Velkým překvapením byl převážně český personál.  K moři to není daleko, asi 3 minuty chůze a oblast je i celkem klidná na turisty.

terasa veřejná -  hotel Zhero
hotel Zhero – terasa veřejná

 Mallorca následující

Mallorca předcházející

Andy

Ve 12. letech mě rodiče poslali samotnou do Kanady a USA. Poznamenalo mě to a tak jsem asi cestovatel. Hodně jsem od té doby viděla a poznala a hodně ještě poznat chci.Tak uvidíme !

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *