• Menu
  • Menu

Mallorca

Trek na Mallorce

Na  španělský ostrov Mallorca jsme odletěli v červnu 2016. Po třech dnech, které jsme zde trávili služebně, jsme  se rozloučili s našimi novými obchodními přáteli z celé Evropy, rozloučili se z krásným bydlením a dalšími vymoženostmi, které hotelové ubytování poskytuje, nasadili batohy a vyrazili do přírody malebného ostrova Mallorca. Čekají nás 4 dny a tak hurá za dobrodružstvím.

Mallorca
Mallorca

Aktivní dovolená na Mallorce

Mallorca je známá především svými luxusními hotely, krásnými plážemi a průzračnou vodou. Aktivnější turisté, kteří nechtějí celou dovolenou strávit na jednom místě, mají možnost svůj čas tady trávit aktivně. Použít můžete své nohy, půjčit si kolo, motorku nebo auto. Další možností jsou různé aktivity na vodě, plavba lodí, koupání a potápění. Na ostrově je možné si naplánovat treky. Vydat se můžete třeba do vápencového pohoří Serra de Tramutana, které patří na seznam přírodních památek UNESCO. Hory, které se vypínají od mořské hladiny spolu s divokým pobřežím a mořskou modří vám, pak na cestě udělají ač kýčovitou kulisu. Vystoupit můžete třeba  na Massanellu, druhou nejvyšší horu Mallorky 1352 m vysokou. Nejvyšší hora  Puig Majoru (1 445 m n. m.) má pro turisty zavřeno, jsou tady armádní radary. Zavítat můžete do kamenných vesniček, obdivovat dubové a borovicové lesní porosty nebo třeba i risknout přespání na divokém pobřeží. Zkusit můžete pobřežní trek mezi Cap de Ses Salines a Colonia de Sant Jordi. Cesta vede skalnatým terénem přes rozeklané skalní výběžky a zapomenuté písčité pláže. Trasa je dlouhá necelých 10 km. Vyzkoušet můžete i další, asi nejznámější trek GR221 „Ruta de Pedra en Sec“. Trasu dlouhou cca 90 km by jste měli zvládnout za 3-4 dny.

Mallorca
Mallorca

Bereme vodu, co se nám vejde, máme zásoby na 3-4 dny a vyrážíme na trek z města Palma de Mallorca. Jdeme já, Majda a Kuba. Cílů máme několik, takže se uvidí!

Mallorca
Mallorca

Ostrov Mallorca

Mallorca největší ostrov Španělska a také největší z Baleárských ostrovů leží v západní části Středozemního moře. Rozloha ostrova je 3 648 m2. Ostrov je dlouhý 110 km a široký 60-90 km. Hlavním a také největším městem Mallorky je Palma de Mallorca. Ostrov je velmi atraktivní pro turismus. Jinak se na Mallorce živí zemědělstvím, pěstováním vína a pastevectvím. Ostrov nabízí svým návštěvníků téměř vše. Moře, pláže, koupání i zábavu, přístavy, divoké pobřeží, hory a přírodu, památky, větrné mlýny, jeskyně, vodní sporty i potápění.

Mallorca
Mallorca

foto: Jakub Štěpánek

Andy

Ve 12. letech mě rodiče poslali samotnou do Kanady a USA. Poznamenalo mě to a tak jsem asi cestovatel. Hodně jsem od té doby viděla a poznala a hodně ještě poznat chci.Tak uvidíme !

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

komentářů