• Menu
  • Menu

Mallorca 1

Mallorca pracovně i pro zábavu

Když jsme se dozvěděly, že máme pracovní meeting místo v Mnichově na Mallorce, byly jsme opravdu překvapené. Dlouho jsme neváhaly s koupí letenek, neboť konec června je již na Mallorce plná sezóna a základem úspěšné „dovolené“ je samozřejmě, alespoň pro nás dostat se tam co nejlevněji.

Lety na Mallorku

Zkoušely jsme asi všechno, přes www.blablacar.com, autobusy, kombinace letů a trajektů…a pořád nám to připadalo drahé. Nakonec jsme vypátraly skvělý let Ryanair Praha – Brusel za 500Kč a Brusel – Palma de  Mallorca za 800 Kč a zpět Czech airlines Palma de Mallorca – Praha za 2500 Kč. Jediným problémem celé cesty byl fakt, že jsme přiletěly o den dříve než byl plánovaný meeting a odlétaly asi 4 dny po skončení meetingu.

let na mallorcu
let na mallorcu

Co na Mallorce ?

Takže nastala otázka, co s tím přebytkem času ? Uděláme si hezkou lowcost dovolenou bez hotelů a nejlépe někde v divočině. A začaly jsme pátrat, co že se to na té Mallorce dá dělat. Asi nejzajímavější je přechod pohoří  Serra de Tramuntana neboli G221. Celá tato trasa trvá asi týden a tolik času jsme neměly a tak jsme si vybraly jen první úsek.

Zavazadlo do 8 kg

Když přišel den D a čas našeho odletu, musely jsme se zabalit do 8kg a to včetně společenského oblečení a všeho potřebného ke kempování. Nakonec se povedlo a náš batoh obsahoval karimatku, spacák, vařič, nádobí, šaty, společenská obuv, plavky, ručník a asi 2 trička značky  [sn]super.natural, nevěřili byste, co toto triko všechno zvládne, ale i čtyřdenní pobyt v horách, koupání … to jen pro nezkušené, co se neumí zabalit tak nějak nalehko, ale kdo to má na túrách tahat, že?

Brusel

A teď k samotné cestě, odlétaly jsme asi kolem poledne z Letiště Václava Havla a tam jsme zjistily nemilou skutečnost, čehož jsme si při nákupu letenky nevšimly a to přestup mezi letišti Brusel a Charleroi, která jsou od sebe vzdálená asi hodinu a půl…no nevadí máme celkem dost času a tak to rovnou spojíme s prohlídkou Bruselu, které není zas tak ošklivé. Jen se nám tím cesta trochu prodraží.  Pokud se vám přihodí to samé, doporučuji koupit jízdenku na bus do centra předem online na místě jsou dost předražené cca 20EUR na osobu a z centra vlakem na letiště Charleroi je to asi 20 min za necelé 4 Eura.

Jelikož jsme letěly na Mallorcu, trochu jsme nepočítaly s odporným deštivým počasím a neměly patřičné vybavení, i tak byla procházka městem moc pěkná a neodpustily jsme si wafli ve vyhlášeném podniku Maison Dandoy. Přišlo velké zklamání, klasické lákadlo na turisty, vafle dobrá, ale kdekoliv jinde tak o polovinu levnější.

centrum města Brusel
centrum města Brusel

Prošly jsme městem a dorazily na nádraží, kde jsme si ještě koupily sváču a pivko, abychom pak zabily čas na letišti. Cesta byla jednoduchá, vlak jezdil snad každých dvacet minut, jen nás trochu zmátla stanice před letištěm, na které jsme málem vystoupily, letištní stanici opravdu poznáte. Letiště, které nedávno zažilo teroristický útok bylo celkem malé, ale tato tragédie nebyla už skoro ani poznat.

Bivak na letišti Palma de Mallorca

Až na to, že nám zabavily pomazánku k snídani, je to prej něco jako tekutina, byl pobyt na letišti celkem příjemný, konečně jsme byly odbaveni a už se nemohly dočkat teplého Mallorského vzduchu. Na letiště Palma de Mallorca jsme přiletěli okolo půlnoci a na radu několika lidí jsme začaly hledat nocleh. Někde by tu měla být terasa, na které se dá krásně přespat. Tato informace byla dost neurčitá a my nevěděly kde a co vlastně hledáme. Nakonec se povedlo a před námi se objevila teráska, která působila jako takový útulný park s trávníkem a střihanými rostlinami, lavičkami a stříškami. Jo tady se bude asi skvěle spát. Našly jsme si volnou lavičku a za ní vytáhly karimatky a celkem brzo usnuly.

na konec cestopisu

Mallorca následující

terasa letiště Palma de Mallorca
bivak na terase letiště Palma de Mallorca
Andy

Ve 12. letech mě rodiče poslali samotnou do Kanady a USA. Poznamenalo mě to a tak jsem asi cestovatel. Hodně jsem od té doby viděla a poznala a hodně ještě poznat chci.Tak uvidíme !

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *