• Chania

  od • 10.8.2017 • Řecko • • 0 komentářů

  Zobrazit v mapě

  Starobylé město Chania

  Starobylé město, které si zachovalo velkou část historických městských hradeb.  Přístav s panoramatem Bílých hor /při naší návštěvě opravdu sněhově bílých:-)/, které dosahují výšky 2000 metrů. Romantické procházky ve starobylých uličkách Starého města, benátské i turecké domy, romantické hotýlky, přístav, který dne slouží sportovním a výletním lodím, maják a posezení v kavárničkách lemujících okolí přístavu, to je krásné město Chania.

  Chania

  V nádherných starých uličkách se chvílemi  zastaví čas, na lavičce  se vyhřívá žena v náručí jí vrní kocour, za oknem cinká nádobí a voní nějaká řecká specialita.

  Kostel Agios Nikolas

  Při procházce určitě neminete dominantu řecký pravoslavný kostel , který je možná jediným chrámem na světě, kde západní průčelí zdobí na jedné straně křesťanská zvonice a na straně druhé islámský minaret. Původně dominikánský kostel v mešitu vybudovali Osmani. Po návratu křesťanů, byl minaret zachován. Z dalších překrásných staveb v Chanii je dobré zmínit Janičářskou mešitu.

  Kostel Agios Nikolas

  Janičářská mešita

  Stavba pochází z roku 1645 a je pojmenováná podle elitního oddílutureckých sultánů.Její minartebyl zbouránkolem roku 1930.Interiér mešity slouží částečně ke komerčním účelům.Najdete zde obchod se suvenýry.

  Janičářská mešita Chania

  Synagoga ETZ HAYYIM

  Židovská synagoga zde vznikla v roce 1669 na místě původního gotického kostela. Dnes je zde památník, muzeum a modlitebna pro příslušníky všech vyznání. V letech 2009-2010 podnikli řečtí, američtí a britští neonacisté na synagogu dva žhářské útoky.

  Park

  Návštěva nejkrásnějšího parku na Krétě může být odměnou a příjemným zakončením návštěvy města. V parku se nachází tradiční  kavárna O kipos, kde vám kávu nabídnou v tradičních měděných konvičkách.

  Chania

  U přístavu můžete obdivovat 9 původních benátských hal (bylo jich 23) z 15. století, kde si Benátčané nechali stavět a přezimovat lodě.Dnes haly víceméně slouží jako provozovny řemeslných produktů.

  Chania

  Pokud vám čas dovolí je možné v Chanii navštívit Archeologické muzeum, které sídlí ve františkánském kostele postaveném v benátské době, dále pak repliku pravé Minojské lodi, Námořní muzeum a Národopisné muzeum.

  zobrazeno 296 krát
  Jana Schlitzová

  O

  Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

  https://www.kamsevydat.cz

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *