• Menu
  • Menu

Chania

Starobylé město Chania

Starobylé město, které si zachovalo velkou část historických městských hradeb.  Přístav s panoramatem Bílých hor /při naší návštěvě opravdu sněhově bílých:-)/, které dosahují výšky 2000 metrů. Romantické procházky ve starobylých uličkách Starého města, benátské i turecké domy, romantické hotýlky, přístav, který dne slouží sportovním a výletním lodím, maják a posezení v kavárničkách lemujících okolí přístavu, to je krásné město Chania.

Chania

V nádherných starých uličkách se chvílemi  zastaví čas, na lavičce  se vyhřívá žena v náručí jí vrní kocour, za oknem cinká nádobí a voní nějaká řecká specialita.

Kostel Agios Nikolas

Při procházce určitě neminete dominantu řecký pravoslavný kostel , který je možná jediným chrámem na světě, kde západní průčelí zdobí na jedné straně křesťanská zvonice a na straně druhé islámský minaret. Původně dominikánský kostel v mešitu vybudovali Osmani. Po návratu křesťanů, byl minaret zachován. Z dalších překrásných staveb v Chanii je dobré zmínit Janičářskou mešitu.

Kostel Agios Nikolas

Janičářská mešita

Stavba pochází z roku 1645 a je pojmenováná podle elitního oddílutureckých sultánů.Její minartebyl zbouránkolem roku 1930.Interiér mešity slouží částečně ke komerčním účelům.Najdete zde obchod se suvenýry.

Janičářská mešita Chania

Synagoga ETZ HAYYIM

Židovská synagoga zde vznikla v roce 1669 na místě původního gotického kostela. Dnes je zde památník, muzeum a modlitebna pro příslušníky všech vyznání. V letech 2009-2010 podnikli řečtí, američtí a britští neonacisté na synagogu dva žhářské útoky.

Park

Návštěva nejkrásnějšího parku na Krétě může být odměnou a příjemným zakončením návštěvy města. V parku se nachází tradiční  kavárna O kipos, kde vám kávu nabídnou v tradičních měděných konvičkách.

Chania

U přístavu můžete obdivovat 9 původních benátských hal (bylo jich 23) z 15. století, kde si Benátčané nechali stavět a přezimovat lodě.Dnes haly víceméně slouží jako provozovny řemeslných produktů.

Chania

Pokud vám čas dovolí je možné v Chanii navštívit Archeologické muzeum, které sídlí ve františkánském kostele postaveném v benátské době, dále pak repliku pravé Minojské lodi, Námořní muzeum a Národopisné muzeum.

Jana Schlitzová
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *