• Menu
  • Menu

Zimní Kréta – Chania, Benátky východu

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Řecko » Zimní Kréta – Chania, Benátky východu

Maják a přístav

Bydlíme možná v nejkrásnějším městě na ostrově, v přístavním městě Chania, které se rozkládá v západní části ostrova Kréta. Dnešní den žádný výlet do hor, ale pěkně si město prohlédneme. Sluníčko pomalu začíná hřát a i když je únor máme šortky a sandály, na rozdíl od Řeků, kteří jsou nabalení v zimních bundách.

cesta na maják

Maják La Laterna – symbol města Chanie

Prolézáme ulice s krásnými domy a starými památkami. Je „vedro“ a tak míříme do starého přístavu s dominantou benátskému majáku. K majáku dojdeme příjemnou asi 1,5 km dlouhou procházkou. Maják vysoký 21 metrů z roku 1830 je na konci mola,  byl postaven z kamenných bloků a vznešeně stráží vstup do přístavu.

u majáku

Naháči v Chanii

Na majáku nikdo není a tak náš bláznivý nápad vykoupat se v zátoce v průzračném Krétském  moři ihned odsouhlasíme. Plavky jasně nemáme. Je sem vidět od mešity a z korza, které je naproti, dávám jasnou otázku? Honzovo, prosím tě, to víš že ne, mě uklidní.

Voda je chladná, ale báječná, prostě nádhera! Vykoupeme se několikrát, je únor, tak si to musíme užít. Honza ví, že ďolíčky na mých tvářích se rozkoší nadouvají, a to on má rád.

Po skvělé koupeli si dáváme skvělý oběd na korzu v přístavu. K majáku je to na pohled strašně blízko. Raději nemyslet!

Janičářská mešita

Krásně se sedí u  Janičářské mešity, nejstarší stavby v Chanii. Pozorujeme korzující Řeky i pomalu se rozsvícející maják. Nádherné místo, nádherný den i večer.

Janičářská mešita Chania

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *