• Menu
  • Menu

Dendrologická zahrada

Když si jaro pospíší.

Přemlouvala jsem  se asi dvě hodiny, abych do Průhonic  v neděli vyrazila.   Z rodiny nikdo jet nechtěl, a tak bylo přesně 16 hodin, když se mi podařilo zaparkovat před Dendrologickou zahradou. Stejný nápad mělo asi půl Prahy a tak  auto  nebylo kam postavit.  No nic,  už u vstupu  do zahrady , mimo klobásek od stánku,  zavanula příjemná vůně předčasně probuzeného jara.

Chtěla jsem vidět kvetoucí třešně. Zahradu znám, postupně jsem  procházela známými zákoutími, spolu s ostatními návštěvník,  a kochala se přírodními scenériemi. Čerstvě zalité  a provoněné louky, rybník  a potok lemovaný fialovými, žlutými i bílými jarními bylinami, začínající rozkvetlé keře i stromy magnólií, první barevné květy rhododendronů,  upravené cestičky… Sluníčko si hrálo s námi na schovávanou, sem tam si čmelák při své divoké ochutnávce spletl mou bundu s červenou kdoulí. Třešní jsem moc neviděla, ale procházka byla opravdovým balzámem na oči i na duši. Dvě hodiny utekly příliš rychle, ale i tak výlet stál za to !

Dendrologická zahrada Průhonice
Dendrologická zahrada Průhonice

Dendrologická zahrada své návštěvníky dále láká na  různé doprovodné akce , výstavy rostlin  dle období jejich květů (tulipány, lilie, jiřinky…), akce u příležitosti významných dnů, dále říjnové Oslavy Dne stromů nebo Festival ptactva. Zahrada pořádá pro své návštěvníky také komentované exkurze. Termíny akcí lze sledovat na stránkách www.dendrologickáazahrada.cz.  Zahrada je otevřena od 1. dubna do 2. listopadu 2014. Pondělí je zavírací den, ( pouze velikonoční pondělí 21. dubna je otevřeno). Zahrada není přístupná návštěvníkům se psy, s koly, kolečkovými bruslemi a skateboardy.

Dendrologická zahrada Průhonice
Dendrologická zahrada Průhonice
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *