• Menu
  • Menu

Donauinsel Vídeň

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Rakousko » Donauinsel Vídeň

Rekreace ve Vídni

Donauinsel, neboli Dunajský ostrov, protíná hlavní město Rakouska, Vídeň, stejně jako řeka Dunaj v severovýchodním směru. Tento 21,1 kilometrů dlouhý a 70-210 metrů široký ostrov ležící mezi řekou Dunaj a kanálem Nové Dunaje se začal budovat již v 70. letech minulého století. V té době byla ovšem jeho hlavní funkce regulace vodního toku a zabránění případným záplavám. I přesto, že tuto funkci ostrov nikdy neztratil, jeho současnou hlavní náplní je něco jiného, totiž rekreace Vídeňanů.

Na ostrov se dostanete velmi jednoduše. Z okolních břehů sem vede hned několik mostů s pěšími a cyklistickými trasami. Pokud pojedete vlastním autem, není problém zaparkovat přímo na místním velkém parkovišti. Městskou hromadnou dopravou se na místo dostanete také velmi jednoduše. Zhruba uprostřed ostrova se nachází stanice metra „Donauinsel“. Na dalším mostě směrem na sever je pak zastávka tramvají.

pohledy z ostrova
pohledy z ostrova

Dlouhý, rovný terén ostrova je v dnešní době rájem pro běžce, cyklisty ale hlavně ideálním místem k bruslení na kolečkových bruslích. Povrch místních cest je tvořen z kvalitního asfaltu a navíc délka ostrova (oněch 21,1 km) napovídá, že nemusíte jezdit stále dokola jako křečci v kleci.

Součástí vybavení ostrova jsou toalety, pítka, dětská hřiště, grily, stánky s občerstvením, restaurace a noční kluby. Místo není určeno pouze k aktivní rekreaci. Spoustu návštěvníků přijede na ostrov s cílem rodinné párty, které se zde nepřetržitě konají v okolí grilovacích ohnišť. Hodně z návštěvníků využívá i místní louky k piknikům a víkendovému lenošení. Případně se zde chytají ryby, koupe v řece. Nechybí ani půjčovna kánoí a zázemí pro další vodní sporty.

na brusle!
na brusle!

Rekreační potenciál ostrova je využit opravdu na maximum, což dokládá i obrovský zájem o toto místo mezi Vídeňany hlavně během víkendů, kdy je ostrov dalo by se říci přeplněn rekreace chtivých návštěvníků.

Nejvíce návštěvníků ovšem ostrov navštíví během každoročního festivalu „Donauinselfest“ (= Festival Dunajského ostrova). Jedná se o festival pod širým nebem, který se koná vždy o víkendu koncem června. Během této akce ostrov navštíví až 3 miliony návštěvníků! V roce 2008 zde například poprvé koncertovala Madona, jejíž publikum v té době čítalo na 57 000 fanoušků!

Ve Vídni jsem strávila celkem 2 měsíce, během kterých jsem po většinu času psala svou diplomovou práci nebo jezdila na kolečkových bruslích na Dunajském ostrově. Toto místo jsem si opravdu zamilovala. Dává vám totiž pocit volnosti. Stačí se rozjet a nechat rušný život Vídně za sebou. Po pár kilometrech už tu není tepající město, ale klid, čerstvý vzduch a příroda, jakou byste nedaleko vídeňského centra vůbec nečekali.

Klára Skuhravá

Nadšení, vášeň a droga. Kdo jednou okusil, pochopí, jak snadné je koupit levnou letenku, zabalit batoh a vyrazit! Pocit naprosté svobody, boření hranic a mýtů...Otevřít svou mysl a se srdcem na dlani se rozběhnout. Cestováním žiji. V současné době i výlety na webu www.justwalkit.cz.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


komentářů