• Menu
  • Menu

Dovolená na Ibize 6 – Cala Conta beach

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Španělsko » Baleárské ostrovy » Ibiza » Dovolená na Ibize 6 – Cala Conta beach

Plaž Cala Comte

Kolem 12. Hodiny vyrážíme autem se Santa Eulalie na pláž Cala Comte. Cala Comte je pláž na jihozápadě ostrova  ostrova Ibiza. Je v obci Sant Josep de sa Talaia a je 8,0 km (8,0 km) západně od obce Sant Agustí des Vedràa. Cesta nám trvá asi 45 minut. Kopcovitý terén a nádherná okolní příroda. Podle množství aut to vypadá, že jsme na místě. Podaří se nám zaparkovat velmi stěží mezi  keře. Ještěže máme tak malá auta. Sluníčko už pěkně připaluje a tak už se nemůžeme dočkat moře.

Cala Conta beach

Cala Conta beach

Rozevírá se před námi úchvatný pohled na tyrkysové moře a skaliska.. Množství kotvících lodí pohupujících se na hladině průzračného moře. Pláže tu jsou 3 /naštěstí/. Lidí hodně! My se posouváme k té nejvýchodnější a nejvzdálenější pláži  mezi skaliska. Podaří se nám najít i malé místo v polostínu pod skalou. K naší velké radostí  po chvíli zjišťujeme, že  tato pláž je i tak trochu nudistická (neoficiálně). K tomu všemu zde hraje týpek na kytaru a tak relaxujeme, posloucháme a koupeme se. V malém baru je rušno, ale dáváme si studené pivko.

Cala Conta beach

Z pláže jsou výhledy na malé ostrovy S’Espartar Illa des Bosc a Sa Conillera.

Cala Conta beach

Cala Conte beach má skvělou plážovou infrastrukturu, můžete si pronajmou lehátko, slunečník , jsou zde záchody a sprchy a najíst a napít se můžete v některém baru nebo restauraci.

Cala Conta beach

Pláž se nachází v obci Sant Josep de sa Talaia,  ale nejbližší velké ostrovní letovisko je Sant Antoni. Chcete-li se dostat na pláž ze Sant Antoni, existuje několik možností. Je to dobře značená cesta / hnědá turistická značka/ ze silnice PM 803 v nedaleké vesnici Sant Agustí des Vedra. K dispozici je také sezónní autobusová dopra z měst Sant Antoni a Ibiza. Pravidelně také odjíždějí trajekty z přístavu San Antonio a různých hotelů podél zálivu Sant Antoni.

Cala Conta beach
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *