• Menu
  • Menu

CAJAS – cesta k pobřeží Pacifiku a nebezpečné město Guayaquilu

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Jižní Amerika » Ekvádor » CAJAS – cesta k pobřeží Pacifiku a nebezpečné město Guayaquilu

Přijely jsme na nádraží, téměř nás narvali do busu jak pospíchali, cesta vede národním parkem Cajas.
Národní park Cajas leží v provincii Azury. Má 290 tisíc hektarů. Je to 270 jezer a lagun, nádherných kopců a údolí. Žije to  jihoamericky kondor  a největší kolibřík na světě.

Cajas Ekvádor

Prakticky celý den jsme strávily v autobuse cestou k pobřeží Pacifiku. Fotíme jen z autobusu a i tak je to obrovský zážitek. Projíždíme různými krajinnými a vegetačními pásmy. Autobusem , cestou do Guayaquilu , nejprve stoupáme do hor nad Cuencou do výšky bezmála 4000 metrů, kde projíždíme národním parkem Cajas a poté následuje několik desítek kilometrů dlouhý sjezd do pobřežní nížiny. Ze svahů hor se otevírá pohled, na jaký je člověk zvyklý spíše z letadla – souvislá vrstva mraků hluboko (snad kilometr) pod námi. V dálce svítí zaledněné Chimborazo. Do mraků postupně vjíždíme, projíždíme mlžným pralesem a sjíždíme do údolí s plantážemi banánů a kakaa. Krajina kolem Guayaquilu už pak je nedozírná rovina a samotné město nepůsobí na první pohled přívětivým dojmem. Autobus nás vysazuje u rozestavěného terminálu. Už je tma a Guayaquil je nebezpečné město. Necítíme se tu dobře. Budeme tu ale muset bohužel jednu noc přespat.

Dana Dajdulka

Více jak 15 let se pro mě stalo cestování drogou. Za tu dobu jsem mimo Evropu navštívila USA, Nový Zéland, Thajsko, Kambodžu, Velikonoční Ostrovy... poslední roky se mou láskou stala Jižní Amerika. Každá další cesta je pro mne nejenom výzvou, ale také uskutečněnými sny poznat místa , které tak dobře znám z knih a cestopisů.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *