• Menu
  • Menu

CHIMBORAZO, Ekvádor

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Jižní Amerika » Ekvádor » CHIMBORAZO, Ekvádor

Vláčkem divotvornou krajinou až do oblak

Vysadili nás na nádraží v Guamote. V KFC jsme  si daly opět kuře. Vedle byla kavárna, ale nikdo za 30 minut nepřišel. Vzaly jsme si taxi na železniční nádraží, kde si lze objednat přejezd horským vlakem krajem s mozaikou  různě barevných políček pod Chimborazem po odvážně vedené trati, jež patří k divům železničního inženýrství, do městečka Palmira a pak autobusem do Alausí. Dozvěděly jsme se, že vlak jede až v pátek, navíc už nezajíždí do soutěsky Ďáblův nos. No co se dá dělat .

Guamote Ekvádor
Guamote Ekvádor

Nenecháme si ujít poslední kousek tratě, co tu ještě mají. Je to rarita, jiné tratě už nemají. Ubytovaly jsme se hned u nádraží v hotelu El Libertador a udělaly jsme dobře, nádherný hotel s možností jít na střechu a pozorovat Chimborazo.

Ekvádor- cesta vlakem pod Chimborazo
Ekvádor- cesta vlakem pod Chimborazo

Vulkán Chimborazo

Vyhaslý vulkán Chimborazo je s 6310 metry nejvyšší ekvádorskou horou. Leží mezi pásmy Východní a Západní Kordillery.  Při dobré viditelnosti lze Chimborazo zahlédnout až z pobřeží, z města Guayaquil. Sopka je součástí rezervace Reserva de Produccion Faunistica Chimborazo. Kdyby se měření provádělo od zemského středu, bylo by Chimborazo, díky své blízkosti rovníku, nejvyšší horou světa. Jeho vrchol je totiž místem nejvíce vzdáleným od středu Země.(zdroj internet)

Jet vláčkem není zážitkem, co se týká pohodlí, ale je excelentním prožitkem pro vaše oči. Ne zrovna rychlé spojení mezi městy Vás odmění neskutečnými panoramaty a výhledy vysokohorské trasy. Vlak nejezdí každý den, a tak záleží , kdy zrovna dorazíte.Ti šťastnější vyrazí hned , ti ostatní si 3 dny počkají…

Dana Dajdulka

Více jak 15 let se pro mě stalo cestování drogou. Za tu dobu jsem mimo Evropu navštívila USA, Nový Zéland, Thajsko, Kambodžu, Velikonoční Ostrovy... poslední roky se mou láskou stala Jižní Amerika. Každá další cesta je pro mne nejenom výzvou, ale také uskutečněnými sny poznat místa , které tak dobře znám z knih a cestopisů.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *