• Menu
  • Menu

Fabiánova naučná stezka a vyhlídka Babka

Domů » Cestování se psem » Fabiánova naučná stezka a vyhlídka Babka

Začal letní semestr a kvůli covidu máme opět distanční výuku. Jelikož nikdo tuhle rychlou změnu na online výuku nečekal a navíc jsou první týden „jen“ úvodní hodiny, spoustu hodin nám odpadlo, nebo z nedorozumění prostě nebyly… A tak mám volné odpoledne. Venku je příjemně, a tak s Doctorem vyrážím na výlet. Rychle hledám něco blízko a nakonec míříme do Řevnic.

Fabiánova NS Řevnice

Fabiánova naučná stezka Řevnice

Parkuji hned za kolejema v ulici Kejnská. Míříme podle map na Fabiánovu naučnou stezku. Míjíme pár uštěkaných psů za plotem až se dostáváme na okraj lesa. Koryto potoka Kejná je bohužel bez vody. Pokračujeme tedy nepříliš hustým lesem, ve kterém se hezky potok klikatí až k první informační tabuli, odkud už dál pokračujeme po Fabiánově NS.

Cesta je hodně upravená, zpevněná štípanou dlažbou a snad každý půlkilometr je altán pro odpočinek. Jsou tu celkem dobře řešené odtoky pro vodu a zpevnění svahů pomocí volně skládané kamenné zídky. Těšila jsem se teda na víc přírodní charakter lesa, ale zase se příjemně jde a důležité je, že jsme s Doctorem venku.

Fabiánova NS Řevnice

V celkem dlouhém úseku je oddělena větší cesta nejspíše pro auta od pěší loženými kmeny stromů hned za sebou. Učím tedy Doctora chodit po „překážce“. Celkem ho to baví, ale často padá. Potkáváme psí kámošku Amálku, která ale zas taková kámoška není, na Doctora pěkně štěká a pěkně žárlí, když si její panička hladí Doctora. Ani piškotek, který jsme jí s Doctorem dali nepomohl, a tak se raději loučíme a pokračujeme nerušeně dál.

Míjíme ještě asi tři informační tabule, které jsou hlavně pro děti. Osvětlují, jaké rostlinné a živočišné druhy je v této oblasti možné spatřit. Na cestě potkáváme i studánku, kde doplňujeme tekutiny. Nechávám se vést Doctorem, a tak odbočujeme z turisticky značené trasy a míříme vzhůru do kopce po jedné z lesních cest. Je to moc příjemná procházka. Nemám moc plán, kam chci vlastně dojít, a tak otevírám mapy.cz a zjišťuji, že pár kilometrů od nás je vyhlídka Babka, na které jsem nikdy nebyla (Doctor taky ne). Scházíme tedy pomalu zpět na zelenou turistickou trasu a pak přes rozcestí Pod Strážným pokračujeme až na vyhlídku. Za celou cestu potkáváme jen dvojici babiček, se kterými se jen s úsměvem letmo zdravíme.

Vyhlídka Babka

Vyhlídka Babka

Na vyhlídce pěkně fouká. Doctor zdatně zdolává skalnatý terén a nebojí se ani na vrcholu. Pořizujeme vrcholovou fotku a při cestě zpět se ještě zapisujeme do vrcholové knihy.

zápis do vrcholové knihy

Až na rozcestí Pos Strážným jdeme zpátky po stejné cestě, tam se pak po zelené stáčíme z kopce dolů a míříme zpátky do Řevnic. Cílem je řevnický pivovar. Velkou část cesty jdeme lesem, pak míjíme řevnické lesní divadlo a posledních pár minut už pak hezky po chodníku.

S Doctorem

Pivko a hovězí šlacha za odměnu

Moc mě lákalo, dát si jedno malý točený na místě, ale protože jsem autem, beru si alespoň na cestu…

Zasloužené pivko si tedy dávám až v klidu doma. Doctor dostal za odměnu hovězí šlachu a pak po pro něj celkem náročném výletu okamžitě usnul.

Celkem jsme ušli něco málo přes 9 km.

návrat domů
Sára Schlitzová

Jsem studentkou Zahradní a krajinné architektury na ČZU v Praze. Za cestovatelku a dobrodruha se považuji již od chvíle, kdy mě starší sestra na půli cesty poslala samotnou do školky. Kromě cestování a fotografování (amatérské), ráda trávím čas s přáteli. Od malička se věnuji sportům a hře na housle. Taky ráda vyrazím za kulturou (divadlo, výstavy, kino).

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *