• Menu
  • Menu

Galerie České spořitelny – výstava

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Galerie České spořitelny – výstava

Pohled do krajiny očima mladých umělců

V malé, pro mě neznámé, galerii České spořitelny, se schovává krásná výstava, na kterou rozhodně doporučuji zamířit. Končí už tuto neděli – 31.3.2019!

Alena Kožená

Výstava představuje díla osmi mladých studentů a absolventů AVU. Téma krajiny je v dnešní době často bráno jako zastaralé, nebo je nahrazováno „krajinou novou“, tedy krajinou původní přetvořenou člověkem – města, technologie,…

Ondřej Minář

Uvidíte zde především olejomalby – každý autor ale pohled do krajiny zobrazuje svýma očima a svou technikou. Najdete tu ale také klasickou suchou jehlu a lept.

Eva Vápenková

Uprostřed galerie jsou zavěšeny velké foliové obrazy. Z blízka můžete zkoumat tisíce dokonalých tahů různých tlouštěk, když se pak trochu oddálíte, zjistíte že se díváte do krajiny. Při jejich obcházení se lehce mění i perspektiva.

Michal Nagypál

Nádherné, mě už dobře známé, obrazy Adama Kašpara, krásné odrazy krajiny na hladině vody od Ivany Mrázkové a velmi zajímavé obrazy Ondřeje Mináře (viz. foto Lesní noc). To samozřejmě nejsou všechna jména a můj obdiv mají všichni vystavující. Pokud si najdete čas, určitě tuto výstavu doporučuji!

Onřej Minář – Lesní noc

GALERIE ČESKÉ SPOŘITELNY

 

OTEVÍRACÍ DOBA

Denně od 10.00 do 18.00 hodin
Polední pauza 13.30 – 14.00

Palác České spořitelny
Rytířská 29, Praha 1

 

Sára Schlitzová

Jsem studentkou Zahradní a krajinné architektury na ČZU v Praze. Za cestovatelku a dobrodruha se považuji již od chvíle, kdy mě starší sestra na půli cesty poslala samotnou do školky. Kromě cestování a fotografování (amatérské), ráda trávím čas s přáteli. Od malička se věnuji sportům a hře na housle. Taky ráda vyrazím za kulturou (divadlo, výstavy, kino).

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *