• Menu
  • Menu

Guatemala a Belize 4 – Flores

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Severní a Střední Amerika » Guatemala » Guatemala a Belize 4 – Flores

Volcano Pacaya tour a cesta do Flores

V 6.30 hod. nás nabral minibus a s dalšími 4 turisty jsme vyrazili na Volcano Pacaya tour (90Q/osoba). Cesta do San Francisca de Solola zabrala 1 hodinu, další hodinu pak trval výstup do kopce, při kterém nás doprovázel průvodce (vstup 50Q/osoba). Kdo chtěl, mohl si pronajmout koně, aby ho většinu cesty vyvezl, ale z naší skupinky toho nikdo nevyužil. Cesta nejdřív byla sice příkrá, ale v pohodě se po ní dalo jít – jako u nás v lese. Nahoře na kopci už se však chodilo jen po ztuhlé lávě, takže si člověk musel dávat pozor, protože to dost podkluzovalo a láva byla ostrá.

Na první pohled to byla taková mrtvá krajina, ale bylo fascinující jak jen pár metrů od nás každou chvilku vytékala žhavá rudá láva. Chvíli jsme ji pozorovali a pak nám průvodce rozdal marschmeloves, které jsme si opékali v horkém vzduchu. Počasí bylo celkem fajn – sice každou chvíli zahalila okolí mlha, ale díky větru se pak zase objevilo modro a výhledy na okolní sopky. Doporučuje se chodit na sopku dopoledne, protože odpoledne je již té mlhy víc.

sopka Pacaya

Antigua, Unesco

Zpátky pod sopkou jsme byli v 11 hod. a mibusem jsme se vrátili do Antiguy. Antigua je bývalé hlavní město Guatemaly a leží v nadmořské výšce cca 1650 m.n.n. Od roku 1979 je toto koloniální město zapsáno na seznamu světového a kulturního dědictví lidstva UNESCO. Obklopují jej tři vulkány – Agua, Fuego a Acatenango. Chvíli jsme si odpočinuli na pokoji a po obědě jsme se ještě stavili na kávu, zákusky a rumy v hospůdce přímo u Arco de Santa Catalina. Luboše pak nalákala místní galerie a dopadlo to tak, že si v ní koupil dva obrazy, které si nechal prostřednictvím DHL poslat do Čech. Pak jsme se už jen na chvíli stavili na hotelu a zašli oslavit nákup obrazů do krásné restaurace Casa Escobar, kde jsme dostali obrovskou porci grilovaného masa.

sopka Pacaya

Kluci ráno chtěli jít na východ slunce, takže jsme se dohodli, že si dopoledne uděláme každý vlastní program. My s Lubošem jsme se celé dopoledne courali po městě, snídani jsme si dali v kavárničce u Parque Central, uprostřed kterého stojí Fontána mořských víl. Prohlédli si několik místních kostelů a pak jsme vylezli na kopec nad město, odkud byl nádherný výhled. Po cestě zpátky jsme navštívili Chocomuzeum, kde jsme si sami umíchali čokoládu a dali si banán a jahody v čokoládě. Bylo to super, jen nás překvapilo, že to bylo přinesené přímo z mrazáku. Po návratu na hotel jsme zjistili, že klukům se ráno nechtělo vstávat, takže vylezli z hotelu až mnohem déle než my a jen se krátce prošli městem. Miloš koupil Quezalteku – místní alkoholický likér, takže jsme ochutnali tamariškovou variantu a nebylo to vůbec špatné.

V jednu hodinu jsme se odhlásili z hotelu a uberem (190Q/auto) se nechali zavést na letiště do Guatemala City. Cesta z Antiguy zabrala asi hodinu, na letišti jsme ještě museli doplatit 20USD za každý odbavovaný batoh. Ten můj mi nechali vzít na palubu, takže jsme trochu ušetřili. Letenky jsme už měli koupené dopředu z Čech. Letadlo do Flores odlétalo v 17:10 hod. a na palubě jsme kupodivu dostali i občerstvení. Cestou jsme viděli kouzelnou duhu.

letíme do Flores

Flores

Ve Flores jsme byli v šest hodin a taxíkem (20Q) jsme přejeli do městečka, které leží uprostřed jezera. Taxikář nás vzal jen na kraj města a zbytek cesty k hotelu nás doprovodil pěšky, protože ve Flores zrovna probíhala dvoutýdenní slavnost a provoz aut v centru byl tak omezen. Kluci měli pokoj v hotelu Aurora (100Q/osoba/2 noci) a já s Lubošem v Casazul. Večer jsme si v hotelu zamluvili lístek na druhý den do Tikalu (60Q). Po večeři jsme se šli podívat na koncert, který byl součástí oslav.

Simona

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *