• Menu
  • Menu

Harrachov

Skiareál Čertova Hora

 Čekání na sníh.

Harrachov jsem s partou  kamarádů navštívila v prosinci 2014. Jindy bíle zasněžené centrum skokanů a lyžařů, nás přivítalo zakaboněným, spíše jarním počasím. V celé naší republice na tom nejsou s počasím lépe. My měli to štěstí, že Krakonoš, vládce hor, mávnutím proutku, nám kousek té zimy ukázal a tak místo lyží jsme na uměle zasněženém a tmou pokrytém svahu okusili bílou pokrývku,  a na barevných sedákách sjeli a ochladili se.

V lyžařském areálu  na Čertově hoře jsou sjezdovky různých délek a obtížností, vybavené umělým zasněžováním.Sjezdové tratě : červená I /1640 m, převýšení 300 m/, modrá /2200 m /převýšení 300 m, černá /1250 m, převýšení 300 m/, červená II / 1850 m, převýšení 35 7m/, Osvětlenka 400 m, převýšení 76 m. Areál má v provozu Sportovní areál Harrachov a k dispozici jsou dvě lanovky a další vleky. Areál je vhodný i pro snowboardisty.

Čertova hora
Čertova hora

Harrachov je známý jako významné rekreační středisko především pro zimní sporty. V Harrachově je velký areál skokanských můstků, lyžařských vleků a sjezdovek, lanovek a tratí pro běžkaře včetně Krkonošské magistrály.

Čertova Hora – 1020 metrů vysoký horský vrchol v západní části Krkonoš jižně od Harrachova. Na horu je možné se dostat dvěma lanovkami . Čtyřsedačková lanovka  vede po sv. svahu od Sporhotelu – Rýžoviště, je dlouhá 894 metrů s převýšením 298 m. Dvousedačková  pak vede , z centra Harrachova, po severním svahu. Je dlouhá 1303 metrů a zdolává převýšení 357 m.

Třetí lanovka byla vybudovaní v roce 2001, pro dopravní obsluhu skokanských můstků. První můstek byl v Harrachově postaven již v roce 1920. Mimo další můstky zde je mamutí můstek s kritickým bodem 185 m.

 

 

Sára Schlitzová

Jsem studentkou Zahradní a krajinné architektury na ČZU v Praze. Za cestovatelku a dobrodruha se považuji již od chvíle, kdy mě starší sestra na půli cesty poslala samotnou do školky. Kromě cestování a fotografování (amatérské), ráda trávím čas s přáteli. Od malička se věnuji sportům a hře na housle. Taky ráda vyrazím za kulturou (divadlo, výstavy, kino).

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *