Borsh
Nádherné magické místo. Po hodinovém výstupu z rybářské vesnice Borsch na nás čekali na hradě 3 koně a spousta ovcí v hradní kapli. Parádní výhledy do krajiny. Hrad, jehož ruiny leží na vápencové hoře nad vesnicí 285 m n. m., využívali i Římané. Opevnění potom obnovil byzantský císař Justinián.Hrad Borsh ve středověku několikrát měnil majitele, ovládal ho Epirský despotát a normanští nájezdníci. V roce 1431 ho opanovali osmanští Turci, o pět let později albánský hrdina Skanderbeg, jehož Turci po 11 letech vyhnali a následně hradby znovu zpevnili. Hrad dobyli i Benátčané, později byl renovován mocným vládcem Epiru Ali Pašou Tepelenským.
Poté sestup, kdy nám místní stařík natrhal hroznové víno. Pak hospůdka na vodopádech a jehněčí maso a zasloužené koupání. Na baráku jsme potkali Poláky a Francouze a při grilování ryb jsme vyžahli flašku polské žitné. No, krásný den to byl toho 13.9.2016
Albánská riviéra
Přímořská a rybářská vesnice Borsh leží v historickém regionu Epirus a obydlená byla již ve starověku. K vidění je zde zřícenina mešity s minaretem a medresy (náboženské školy). Ves má vše, co pomáhá vzestupu jejího blahobytu. Její poloha s největší pláží v Jónském moři krásné vodopády, obliba u turistů, produkce olivového oleje a přátelští obyvatelé. Ves je obydlená muslimskými Albánci.
Pláž Borsh
Nejdelší pláž v Jónském moři. Je dlouhá 7 km. V okolí rostou olivovníky. Je tady několik barů a restaurací.
Přidat komentář