• Menu
  • Menu

Itálie 7 – Caffetteria Bontadi, Mordi e Fuggi Rovereto

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Itálie » Itálie 7 – Caffetteria Bontadi, Mordi e Fuggi Rovereto

Na dobroty do Rovereta

Opět na doporučení zastavujeme v příjemném městě Rovereto, které se nachází v provincii Trentino.  V příjemném italském městě nejdete památky i druhý největší zvon na světě, který se nachází v památníku La Campana della Pace di Rovereto. Jeho váha je 22, 6 tun a je vysoký 3,36 metrů. Viděli jsme největší funkční zvon na světě v barmském Mingunu, ten vážil 90 tun. Za zmínku určitě stojí, že se nacházíme ve městě, kde je také jedno z velmi zajímavých muzeí moderního umění Mart.

Rovereto

Náš cíl je ale jiný, chceme ochutnat „fokáču“

Mordi e Fuggi – Foccacia, Rovereto

Jsme v malé kavárně a výrobně panzerotti pizza focaccia, mají tu také parmazánové lasagne a další  lahůdkářské výrobky. Můžete si objednat a usednout k malému stolečku nebo si vzít jídlo na cestu. Vybíráme očima. Dáváme si dobré italské kafíčko a  fokáču,  jsou skvělé.

Mordi e Fuggi

Focaccia je italský pečený chlebový výrobek s těstem podobným pizze. Musí být křupavá, ale zároveň měkká. Focaccia se ochucuje olivovým olejem, solí, někdy bylinkami a cibulí, sýrem a masem. Může se použít jako příloha k mnoha jídlům, základ na pizzu nebo jako sendvičový chléb.

Adresa: Via S. Giovanni Bosco, 1, 38068 Rovereto

Caffe Bontadi

Caffetteria Bontadi, Rovereto

Po slané dobrotě by to chtělo nějakou sladkou tečku. Na malém historickém náměstíčku v centru  před kavárnou je plno. Dá se sedět buď uvnitř nebo venku  před kašnou. Vybrat si tady něco dobrého je opravdu těžké. Ochutnaly jsme jak koláč s vanilkovým krémem, tak croissant s pistáciovou, jablkovou i vanilkovou náplní. Vše je  moc dobré. Můžete se tady nasnídat, dobře poobědvat i povečeřet. Sladký sortiment je rozšířen o sendviče, saláty i dobré víno. Za zmínku stojí určitě  příjemné prostředí a milý  personál.  Neodolaly jsme a i zde si daly výbornou italskou kávu.

Caffe Bontadi

Adresa: Piazza Cesare Battisti, 14, 38068 Rovereto

Rovereto

Italských dobrot je tolik, že něco si necháme na zítra, italskou pizzu v Trentu a skvělou italskou zmrzlinu  taky  v blízkém okolí Trenta a Rovereta!

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.