• Menu
  • Menu

EIN BOKEK Izrael

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Izrael » EIN BOKEK Izrael

Hotel Lot Spa – léčebná síla Mrtvého moře

Mrtvé moře regeneruje celý organismus  a jeho  léčebná síla  je obrovská, mimo úspěchy v léčení kožních chorob, je známo , že voda z Mrtvého moře zlepšuje a zklidňuje nervovou soustavu, zlepšuje krevní oběh, posiluje vlasové kořínky, pomáhá zpomalovat proces stárnutí kůže. Léčivé bahno pomáhá při léčení artritidy , revma, zánětu nervů…

Středisko Ein Bokek – hotel Lot Spa

se nachází u jižní části Mrtvého moře.  Mrtvé moře zde má největší salinitu. Hotel Lot Spa se nachází přímo na písečné pláži  s možností rehabilitace a léčebných procedur pro lidí, kteří mají problém s lupénkou, atopickým ekzémem a jinými kožními chorobami a alergiemi.

Hotel Lot Spa  – patří německým majitelům, hotel disponuje i vnitřním vyhřívaným bazénem s vodou z Mrtvého moře V palmové zahradě je  také bazén (v zimě vyhřívaný). Pro děti  je zde  dětský bazén a dětské hřiště.

Ein Bokek je vzdálen 170 km od Tel Avivu.

 Ein Bokek - hotel Lot Spa
Ein Bokek – hotel Lot Spa

Mrtvé moře

 Mrtvé mořeslané bezodtokové jezero , nejníže položené slané jezero na větě, nejhlubší hypersalinitní jezero na světě  položené mezi Izraelem a Jordánskem. Se svojí koncentrací soli 33,7% se zařazuje mezi nejslanější jezera na světě. Rozloha jezera se postupem času mění, protože jezero na některých místech vysychá. Léčebné účinky Mrtvého moře jsou známé již od starověku. V Mrtvém moři se neplave, voda vás sama nadnáší. V Mrtvém moři se během tisíce let nahromadila  obrovská zásoba více než dvaceti druhů minerálních látek, tyto minerály se výrazně podílejí na léčení kožních nemocí a pohybového aparátu.

Při léčebném procesu je dobré strávit u Mrtvého moře 3 týdny.

Petra - výlet
Petra – výlet

Možnosti zajímavých výletů :  Jeruzalém (cca 1, 5 hodiny), Eilat u Rudého Moře, pevnost Massada, Kafarnaum,  Petra Jordánsko….

 

evelina anileve

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *