• Menu
  • Menu

Egypt, Israel, Jordánsko – 4.část

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Izrael » Egypt, Israel, Jordánsko – 4.část

 

Eilat

Na můj druhý výlet do Izraele se vyráželo až v sedm, takže jsme ráno ještě stihli zajít na snídani přímo v našem hotelu (jinak jsem vždycky na výlety dostávala z hotelu balíčky s jídlem a večer mě na pokoji čekala studená večeře). Tentokrát jsme opět jeli všichni, tj. já, děti a naši (cena za dospělého 115 EUR, dítě 105 EUR). Eilat je městečko ležící hned za hranicemi, takže cesta nám zabrala jen dvě hodiny.

Eilat je nejjižnější město Izraele a jeho jediné spojení s Rudým mořem. Z pláže Eilatu můžete sledovat čtyři země najednou: Izrael, Jordánsko, Egypt a Saudskou Arábii. Eilat se nachází v Akabském zálivu (nazván podle sousedního jordánského města Akaba). My jsme v tomhle městečku navštívili oceanarium (Eilat Oceanarium) plné akvárek s různými mořskými živočichy. Holky nejvíc nadchla věž, která vedla 6 metrů pod hladinu moře, dole byla prosklená místnost a člověk mohl pozorovat život přímo v moři. Také jsme se podívali na krmení žraloků a zašli do kina na film o žraloku bílém – sedačky v kině se hýbaly, takže hlavně babička byla po skončení filmu trochu bledá.

Eilat-oceanarium
Eilat-oceanarium

Po hodině a půl jsme přejeli na další místo v Eilatu – zátoku, která je rozdělena na dvě části – v jedné se koupou lidé a ve druhé 8 delfínů. Chodit se k nim může po pontonech, případně se s nimi dá za nemalý peníz i šnorchlovat. Je pravda, že tady delfíni nepředváděli žádné „psí kusy“ jako třeba na Kanárech, ale i tak se nám to moc líbilo – obzvlášť, když je krmili.

Další zastávka byla v centru městečka Eilat. Tuto část bychom klidně vypustili, protože tam nic zajímavého nebylo, ale aspoň jsme si dali něco k jídlu a pití. Z Izraele jsme vyráželi v 15,30 hod. a kolem šesté hodiny byli na hotelu.

Eilat
Eilat

Na hotelu jsme hned začali balit, protože nás čekala poslední, značně zkrácená, noc.

Budíček se konal v 0,30 hod., protože odjezd na letiště byl naplánován na 1,30 hod. Na letiště do Taby jsme dorazili ve 3.00 hod. a po cca dvou hodinách čekání letěli zhruba půlhodinku do Sharm el Sheikhu. Tady jsme museli na hodinu vystoupit, aby mohli natankovat a uklidit letadlo, a pak už nás čekaly 4 hodiny letu do Prahy. Po cestě byla pilotem vyhlášena vědomostní soutěž pro děti, kterou holky s drobnou pomocí maminky vyhrály, takže dostaly diplomy, džusy a bonbóny.

V Praze jsme byli v 10,30 hod., vyzvedli auto v Air-Parkingu a se zastávkou v McDonald´s šťastně dorazili domů.

na začátek cestopisu

cestopis předcházející den

Simona

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *