• Menu
  • Menu

Jeseníky s dětmi

Do Jeseníků jsem se s dětmi vydala letos už podruhé, protože rodinám s dětmi mají tyhle hory co nabídnout.

Poprvé to bylo v květnu, kdy jsme už po cestě z Trutnova navštívili zříceninu hradu Litice a Tyršovu rozhlednu v Žamberku. Bydleli jsme (několik známých rodin pohromadě) v hezké chaloupce ve Velkém Vrbně.

Autem jsme první den přejeli na vlakové nádraží do Starého Města a odtud jsme už vlakem pokračovali do Ramzové, kde se děti vyblbly na velkém hřišti. Čekala nás 7 km dlouhá tůra zpátky na chalupu. Po cestě jsme zastavili na bobové dráze Kaste v Peříkově i na chalupě Paprsek, která byla přímo na kopci nad naším ubytováním ve Velkém Vrbně.

Bobovka Petříkov

Další den nás to zavedlo na Rejvíz, kde jsme si prohlédli Velké mechové jezírko a naobědvali se v Penzionu Rejvíz známému i díky svým vyřezávaným židlím. Pokračovali jsme ještě do Lázní Jeseník a navštívili Fauna park Lipová Lázeň.

 Na zpáteční cestě domů jsme se poslední den stavili na Dolní Moravě a prošli si stezku v oblacích. Bohužel už nám nezbyl čas na Mamutíkovo hřiště, ale určitě by taky stálo za návštěvu.

Dolní Morava

V srpnu se naším útočištěm stal areál Kopřivná v Malé Morávce. První den jsme se vydali do lyžařského střediska Kouty, odkud vede šestisedačková lanovka na Medvědí horu (1.163 m.n.m.). Na vrcholku je postavená rozhledna U medvěda, od které začíná naučná stezka Rysí skála. Naučnou stezku tvoří dřevěné sochy zvířat, chýše Praděda, doupě rysice apod. Její délka je 2 kilometry, takže ji zvládnou i malé děti. Z vyhlídky je možné dohlédnout k Pradědu.

Z Medvědí hory vyjíždí každou půlhodu autobus, který vás za 60,-Kč dopraví k přečerpávací elektrárně Dlouhé Stráně. Pokud se dolů nechcete vracet znovu lanovkou nebo pěšky, je možné si půjčit koloběžku a absolvovat 17 km dlouhý sjezd zpátky do Koutů. Menší děti mohou jet v pohodě s rodiči na jedné koloběžce.

sjezd na koloběžkách

Protože bylo krásně a měli jsme dost času, pokračovali jsme ještě do termálního koupaliště ve Velkých Losinách.

Další den jsme začali návštěvou jelení farmy v Dětřichově. Návštěvu je nutné dopředu rezervovat, protože je tam celkem nával. Nasedli jsme na valník tažený traktorem, který nás zavezl do obrovské obory plné jelenů. Byla to paráda, jeleni nám žrali z ruky suché pečivo a jablíčka, které nám pan majitel připravil.

Navštívili jsme letos podruhé Faunapark v Lipová Lázeň, naobjednavli se na Křížovém vrchua pak pokračovali do Lázní Jeseník, kde jsme si smočili nohy v balneoparku.

 

Balneopark Lázně Jeseník

Celé další dopoledne jsme strávili v areálu Kopřivná. Děti se vyblbly na tubingu a všichni jsme si pak sjeli místní sjezdovku na tříkolkách. Po obědě jsme jeli směrem k polským hranicím do Zlatých Hor, kde je středověký hornický skanzen na řece Olešnici, kde najdete repliku dobových zlatorudných mlýnů ze 14. století. Děti si mohou zkusit těžit zlato. Další zastávkou byl adrenalin park Česká Ves u Ranče orel, kde se děti vyskákaly na jumbo trampolíně, bylo zde možné vylézt na adrenalinovou věž, projít lanovým parkem, skočit z obří houpačky nebo střílet z luku. Krásný den jsme zakončili večeří v nádherné restauraci Na Palubě.

Simona

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *