• Menu
  • Menu

Jezero Konětopy 2021

Do Konětop je vždy TOP

Jezero Konětopy opět nezklamalo. Průzračná chladivá voda, písečné pláže, občerstvení i čisté toalety. Já vždy jezdím na jezero  v ranních hodinách. V době, kdy se parkoviště plní auty, už většinou odcházím. Dnes se to sem valilo ze všech stran.  I tak prostor kolem jezera i jezero samotné nepůsobilo dojmem, že je tu narváno.  Nebýt té příšerné pražské dopravy, tak by tento super  horký den patřil k těm s hvězdičkou. Normálně to trvá od nás k jezeru necelou hodinu. Dnes přes 1,5 hodiny tam i zpět. Auta se šourala po rozpálené pražské spojce. Nevím, zda je to množstvím uzávěrek, ale myslím, že nervy  nejen pražských řidičů musí být z ocele.

Jezero Konětopy

Koupací sezóna tady  byla letos  oficiálně zahájena 5. června.
Provoz koupaliště je ovlivněn aktuálními nařízeními vlády a hygienická stanice doporučuje dbát zvýšené opatrnosti a dodržovat zvýšená bezpečnostní opatření jako jsou např. delší rozestupy mezi návštěvníky a zvýšená hygiena rukou. Uvnitř oploceného areálu jezer je vyhrazená plocha k parkování, sociální zařízení a možnost zakoupení občerstvení. Uvnitř areálu je též přívod vody a elektřin, také bude zavedena kanalizace.

Jezero Konětopy

Toalety a stánky s občerstvením jsou již k dispozici dle počasí.

Dvě oddělená jezera se nacházejí poblíž hlavní silnice mezi obcemi Konětopy a Dřísy,  přiléhá na jedné straně (cca 950m) k lesu. Plocha je zčásti oplocená a poskytuje příjemné prostředí k letní rekreaci. Na obou jezerech je možno velkou část roku rybařit. Zakoupení povolení k rybaření je možné u oprávněné osoby viz. kontakty.

Jezero KJezero Konětopyonětopy

Jezera zde vznikla po ukončení těžby štěrkopísků. Dno jezera je písčité, tím má jezero namodralou barvu s průhledností téměř na dno. Břehy a vstupy jsou upraveny tak, aby k vodě měl přístup každý: malí i velcí.

Otvírací hodiny mimo koupací sezonu: otevřeno stále pro pěší a cyklisty
Otvírací hodiny v hlavní koupací sezóně: 8 – 21 hod.

Jezero Konětopy

Koupání na vlastní nebezpečí.

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *