Po Královské cestě na křižácký hrad
Křižácká pevnost byla postavena Beldwinem I. v roce 1115. Leží necelou hodinu od skalního města světoznámé Petry , na vršku severovýchodně od města Shobak. Z jedné strany chráněn vodním příkopem s fascinující ukázkou architektonických a vojenských dovedností jeho stavitelů a velmi působivým exteriérem pouštního hradu.
Byl postaven ve stejném období jako další nedaleko stojící křižácký hrad Karak. Na tomto polo-zříceném hradu bylo, k našemu potěšení , velmi malé procento turistů a hrad měl své neopakovatelné kouzlo. Uvnitř pevnosti jsou dva kostely, trosky lázní, vodních nádrží a mlýnských kamenů, které se používaly na lisování oliv.Zajímavostí je i 375 vytesaných schodů do skály , které vedou šachtou k pramenu pod hradem a je jednou z nejhlubších studní vyhloubených křižáckými vojsky.
Postupně zde probíhají práce na jeho renovaci. Hrad byl až do roku 1950 obydlen.
Královská cesta – dlouhá klikatící se silnice otisknutá v nádherné Jordánské krajině. Jedete po ní a v mysli Vám zavane , kolik historie na ní spočinulo. Jet po Královské cestě je pro Vás možná trochu nepohodlné , ale výhledy a krajina jsou Vám obrovským zadostiučiněním.Po této cestě Mojžíšovi zakázal putovat Edómský král, později tato cesta byla důležitou obchodní spojnicí. Nabatejci ji využívali k přepravě luxusního zboží z Petry , Arábie a Sýrie. Cesta byla i důležitou tepnou pro křižáky, kteří se vraceli na hrad Karak nebo Ash Shubak . Královská cesta spojuje množství pramenů , města a obce , a ukáže Vám pravý život Jordánců.
Přidat komentář