• Menu
  • Menu

ASH SHUBAK – Jordánsko 5

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Jordánsko » ASH SHUBAK – Jordánsko 5

Po Královské cestě na křižácký hrad

Křižácká pevnost byla postavena Beldwinem I. v roce 1115. Leží necelou hodinu od skalního města světoznámé Petry , na vršku severovýchodně od města Shobak. Z jedné strany chráněn vodním příkopem  s fascinující ukázkou architektonických a vojenských  dovedností jeho stavitelů a velmi působivým exteriérem pouštního hradu.

Byl postaven ve stejném období jako další nedaleko stojící  křižácký hrad  Karak. Na tomto polo-zříceném hradu bylo, k našemu potěšení , velmi malé procento turistů a hrad měl své neopakovatelné kouzlo. Uvnitř pevnosti jsou dva kostely, trosky lázní, vodních nádrží  a mlýnských kamenů, které se používaly na lisování oliv.Zajímavostí je  i 375  vytesaných schodů do skály  , které vedou  šachtou k pramenu pod hradem a je jednou z nejhlubších studní vyhloubených křižáckými vojsky.

Postupně zde probíhají práce na jeho renovaci. Hrad byl  až do roku 1950 obydlen.

 Královská cesta – dlouhá klikatící se silnice otisknutá v nádherné Jordánské krajině. Jedete po ní a v mysli Vám zavane , kolik historie na ní spočinulo. Jet po Královské cestě je pro Vás možná  trochu nepohodlné , ale  výhledy a krajina jsou Vám obrovským zadostiučiněním.Po  této cestě  Mojžíšovi  zakázal putovat Edómský král, později tato cesta byla důležitou obchodní spojnicí. Nabatejci ji využívali k přepravě luxusního zboží z Petry , Arábie a Sýrie. Cesta byla i důležitou tepnou pro křižáky, kteří se vraceli na hrad Karak nebo Ash Shubak . Královská cesta spojuje množství pramenů  , města a obce , a ukáže Vám pravý život Jordánců.

cestopis následující

cestopis předcházející

Dana Dajdulka

Více jak 15 let se pro mě stalo cestování drogou. Za tu dobu jsem mimo Evropu navštívila USA, Nový Zéland, Thajsko, Kambodžu, Velikonoční Ostrovy... poslední roky se mou láskou stala Jižní Amerika. Každá další cesta je pro mne nejenom výzvou, ale také uskutečněnými sny poznat místa , které tak dobře znám z knih a cestopisů.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *