• Menu
  • Menu

Rezervace DÁNA – Jordánsko 6

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Jordánsko » Rezervace DÁNA – Jordánsko 6

Rezervace Dána

Dále na jih za hlavním městem Tafileh , na sever od Shobaku, po  padající strmé silnici , se dostanete do  kouzelné malé vesničky Dana.  Vznikla v Osmanském období a  je jakousi vstupní branou do přírodní rezervace stejného jména Dana a je unikátem nejenom v Jordánsku , ale na celém Blízkém východě. Oblast patří do tzv. programu udržitelného turismu RSCN.

Rezervace byla založena v roce 1990. Je zde  mnoho ohrožených zástupců živočišné i rostlinné říše. Ze zvířat to jsou  třeba horské gazely, jezevci, kozorožci. Krajina tady klesá z výšky 1500m v Daně a najdete zde rozmanité geologické složení od vápenců po pískovce. Poloha a  sepě

Dána Jordánsko
Dána Jordánsko

tí s přírodou vám poskytne nezapomenutelné zážitky na  úžasných vyhlídkách, v odlehlých údolích a při pozorování  noční oblohy i  zvěře. Pro milovníky ticha,  zde strávený čas,  bude balzámem na duši.

REZERVACE pro turisty

Rezervace je určena i  outdoorovým turistům  pro které je tady k dispozici vybudované a dobře vybavené tábořiště. Ubytování lze sehnat i ve vesnici (asi je lepší dopředu rezervovat nebo se dopředu informovat od místních nebo průvodců). Do rezervace smíte vstoupit pouze s placeným průvodcem.

na začátek cestopisu

cestopis předcházející

 

Dana Dajdulka

Více jak 15 let se pro mě stalo cestování drogou. Za tu dobu jsem mimo Evropu navštívila USA, Nový Zéland, Thajsko, Kambodžu, Velikonoční Ostrovy... poslední roky se mou láskou stala Jižní Amerika. Každá další cesta je pro mne nejenom výzvou, ale také uskutečněnými sny poznat místa , které tak dobře znám z knih a cestopisů.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *