• Menu
  • Menu

Nabatejského království Indiana Jonese – Jordánsko 3

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Jordánsko » Nabatejského království Indiana Jonese – Jordánsko 3

Sedm divů světa – Petra

Petra leží v sepětí tří údolí a Arabové mu dali jméno Mojžíšovo údolí. Petra patří mezi    sedm divů světa . Právě tady Mojžíš udeřil do skály , aby z ní vytryskla voda. Svého největšího rozkvětu Petra dosáhla za vlády Nabatejců. Díky jejich mistrovskému pojetí umění a architektury , řemeslné dovednosti zde najdete neporušené domy, kláštery , chrámy , paláce.

Soutěska SIG

Asi  se nedá bez  vzrušení  a pokory procházet  přes kilometr  dlouhou soutěskou Sig, širokou jenom několik metrů  a cítit malost pod rudými skalami vysokými přes 100m. Procházíme v šeru těchto velikánů a pohlcuje nás temno a úzkost . Naše srdce a mysl o to  více pohladí paprsky slunce,  když  ze soutěsky vyjdeme,  a  posadí nás  do němého úžasu  mohutnost a rudá barva průčelí hrobky Kazneh . Tento pocit při návštěvě Petry  máme  ještě několikrát. Hrobka, vysekaná v červeném pískovci před více jak dvěma tisíciletími,  je vysoká 40 m a široká 28 m.

Další z úchvatných zážitků  je  AL-Deir s překrásným výhledem na Petru a jordánskou rovinu. Vyšlapeme nekonečné množství schodů než dojdeme k tomuto  chrámu. Den  strávený  v Petře byl pro nás vstupem do jiného světa, a díky návštěvě Jordánska mimo turistickou sezónu,  jsme měli i to  štěstí , že jsme nepotkávali stovky turistů. Petra patří pod světové dědictví UNESCO. Petru je možno navštívit od 6 -17 hodin, je možno zvolit cestu na velbloudovi, na koni , či oslovi. My zvolili pěší  prohlídku a nelitovali.

cestopis následující

cestopis předcházející

Dana Dajdulka

Více jak 15 let se pro mě stalo cestování drogou. Za tu dobu jsem mimo Evropu navštívila USA, Nový Zéland, Thajsko, Kambodžu, Velikonoční Ostrovy... poslední roky se mou láskou stala Jižní Amerika. Každá další cesta je pro mne nejenom výzvou, ale také uskutečněnými sny poznat místa , které tak dobře znám z knih a cestopisů.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *