• Menu
  • Menu

Kanárské ostrovy

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Španělsko » Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy se nachází přibližně 100 km západně od marockého pobřeží. Jedná se o sedm hlavních ostrovů, které jsou od 15. století pod správou Španělska. 26. 2. 1983 se Kanárským ostrovům dostalo autonomního statusu, v rámci kterého vznikl parlament (složený z kongresu a senátu) a předsedy vlády. Hlavním městem je střídavě Santa Cruz de Tenerife a Las Palmas de Gran Canaria.

Na ostrovech je úředním jazykem španělština. Pokud tento jazyk ale neovládáte, budete mít často problém se domluvit. To platí hlavně mimo turistické oblasti, tedy mimo hotelové rezorty a města. Místní obyvatelé se sice ve škole povinně učí angličtinu, v jejím používání mají ale značné rezervy. I zde ovšem platí cestovatelské pravidlo: „Kdo chce porozumět, ten se domluví, i kdyby místní jazyk neznal.“

Kanárské ostrovy
Kanárské ostrovy

Lidé žijící na Kanárech jsou známí svou pohostinností a vstřícností. Toto tvrzení platí dvojnásob, pokud budete mít na zádech batoh a budete se tvářit jako cestovatel, který se zajímá o zdejší kulturu. Místní vás nejen nasměrují na nejlepší pláže a turistické cíle, s ochotou vám často nabídnou i doplnění zásob vody a do turistických cílů vás nakonec i dovezou.

Mezi sedmi hlavními ostrovy (Tenerife, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, La Palma, La Gomera a El Hierro) funguje lodní doprava. Trajekty vyplouvají několikrát denně a jednotlivé plavby trvají od jedné hodiny (spojení mezi Tenerife a La Gomera) po 8,5 hodinovou plavbu z Gran Canarie do Fuerteventura. Nejjednodušeji se z Evropy na ostrovy dostanete letecky. Kromě El Hierra a La Gomera je na každém z ostrovů letiště. Zpáteční letenka z Německa vás může vyjít už na 1.500 Kč. Tedy pokud vychytáte levné letenky od nízkonákladových dopravců, jako je například Ryanair.

Kanárské ostrovy
Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy zdaleka nejsou pouze o koupání v hotelových rezortech a krásných plážích s čistou vodou. Tyto ostrovy sopečného původu mohou nabídnout i dovolenou, během které nebudete mít čas se k moři téměř přiblížit. Pokud máte rádi přírodu, hory a obecně místa člověkem opuštěná, pak doporučuji zabalit batoh a po příletu na jedno z místních letišť rychle zmizet do hor. Například na Tenerife se nachází nejvyšší hora Španělska, Pico del Teide (3.718 m n. m.), jejíž zdolání je v místních aridních podmínkách zážitkem určeným pro aktivnější a fyzicky zdatnější jedince. Malý ostrov El Hierro, vzdálený od Tenerife 4,5 hodinovou plavbou je zase znám svou panenskou přírodou a nízkým stavem osídlení. Ideální místo na odpočinek bez lidí a běžného stresu.

Vzhledem k tomu, že se Kanárské ostrovy nachází na úrovni Západní Sahary, je nejlepší doba na návštěvu na jaře, případně na podzim. Voda v moři sice není ještě (už) příliš teplá, zato toulky po horách a v přírodě obecně vás nebudou vysilovat nepříjemným vedrem, kvůli kterému je nutno počítat s velkou zásobou vody.

Klára Skuhravá

Nadšení, vášeň a droga. Kdo jednou okusil, pochopí, jak snadné je koupit levnou letenku, zabalit batoh a vyrazit! Pocit naprosté svobody, boření hranic a mýtů...Otevřít svou mysl a se srdcem na dlani se rozběhnout. Cestováním žiji. V současné době i výlety na webu www.justwalkit.cz.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


komentářů