• Menu
  • Menu

JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA – 7

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Afrika » Jižní Afrika » Jihoafrická republika » JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA – 7

Kapský poloostrov

Kapský poloostrov je ohraničen na západě Atlantským oceánem a na východě obrovskou zátokou False Bay. Hlavní městečka a místa na straně u Atlantiku jsou Hout Bay, Noordhoek, Kommetjie a Scarborough. U False Bay leží Muizenberg, Kalk Bay, Fish Hoek a Simons Town a St. James beach. Nádherná je Boulders Beach. Na nejjižnějším výběžku je Cape of Good Hope.

Kalk Bay

Kalk Bay je starý rybářský přístav. Leží pod strmými horami, které tvoří součást Table Mountain National Park, asi 30 km jižně od Kapského Města. Dají se tu koupit čerstvé ryb, buď přímo od rybářů z lodi, nebo na malém trhu v přístavu. Má bohémskou atmosféru s podivnými obchody se starožitnostmi, řemeslnými výrobky a vynikající restaurace, vybledlá koloniální architektura, krásné scenérie a bezstarostná atmosféra. Stojí tu dva majáky a vlnolam. Při bouřích vlny dosahují do výšky několika metrů.

Srdce Mysu – Hout Bay

Hout Bay je často nazýván „Srdcem mysu“, leží 20 minut jízdy od centra Kapského Města. Jan van Riebeeck popsal Hout Bay, jako místo s nekrásněnými lesy, jaké kdy viděl. Dřevo bylo použito na pomoc při budování pevnosti v Kapském Městě a následný přístav, který vyrostl do Kapského Města. Hout Bay se stalo velmi populární přímořské letovisko s jeho jedinečnou polohu na začátku pobřeží Atlantiku. Hout Bay je obklopeno horami a jih je omývám oceánem. Na severu je ohraničené Table Mountain National Parkem a na severozápadě leží Camps Bay s „Dvanácti apoštoly“. Je odtud i pěkný pohled na Lion Head.

Dvanáct apoštolů
Dvanáct apoštolů

Pláž Fish Hoek

Fish Hoek s dlouhou pláží s bílým pískem je jednou z nejbezpečnějších pláží u False Bay pobřeží. Je ideálním místem pro koupání a potápění. Fish Hoek pláže se táhnou od Clovelly na sever, kolem ústí řeky Silvermine až k malému majáku. Od konce května až do konce listopadu je zde možné zahlédnout velryby a jejich mláďata. Vrcholem sezony je říjen. Fish Hoek je i malebné přímořské městečko, která si zachovalo svůj původní charakter.

Boulders Beach s kolonií afrických tučňáků

Simon’s Town je hlavní základnou pro jihoafr ické námořnictvo. Krásné viktoriánské budovy a malebné ulice. Leží u Boulders Beach blízkosti pláže Foxy s proslulou kolonií afrických tučňáků African Penguin (Spheniscus demersus), tučňák brýlový. Má místní, poněkud hanlivý název „ jackass penguin“. První dvojice afrických tučňáků byla spatřena na pláži Foxy v roce 1983. O dva roky později si pár vybral stejnou pláž ke kladení jejich vajec. Od té doby se kolonie rychle rozšiřuje. Dnes je tu více jak 30 000 tučňáků. Tučňáci jsou dnes za plotem a okolo jsou vybudované chodníčky, odkud se dají pozorovat z těsné blízkosti. Foxy Beach je určen výhradně pro tučňáky.

Boulder Beach
Boulder Beach

 Boulder Beach získala své jméno podle obrovských žulových balvanů. Nádherně modrá voda a bílý písek na pláži je ideálním místem pro koupáním mezi tučňáky. Neexistují zde žádné nebezpečné proudy a díky chráněné poloze se jedná o jednu z nepříjemnějších a poměrně bezpečných pláží pro děti.

cestopis předcházející den

cestopis následující den

Dana Dajdulka

Více jak 15 let se pro mě stalo cestování drogou. Za tu dobu jsem mimo Evropu navštívila USA, Nový Zéland, Thajsko, Kambodžu, Velikonoční Ostrovy... poslední roky se mou láskou stala Jižní Amerika. Každá další cesta je pro mne nejenom výzvou, ale také uskutečněnými sny poznat místa , které tak dobře znám z knih a cestopisů.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *