• Menu
  • Menu

JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA – 9

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Afrika » Jižní Afrika » Jihoafrická republika » JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA – 9

Kapské město

Náš studijní pobyt se chýlí ke konci. Poslední místo kam se v Kapském Městě ještě podíváme je District Six Museum. Máme se na povinné školní exkurzy seznámit s historii komunity, která byla během apartheidu násilně odstraněna na periferii města.

District Six Museum

Národní strana vyhlásila District Six za prostor jen pro bíle. Všichni obyvatelé této čtvrti, byli násilně donuceni se přestěhoval. Přesuny se dotkly 60.000 obyvatel různých ras. Všechny budovy kromě náboženských byly zbourány. District Six v blízkosti centra a přístavu, byla původně smíšená komunita osvobozených otroků, později obchodníků, řemeslníků, dělníků a imigrantů. V roce 1966, buldozery dorazily k rušné, rasově různorodé a živé čtvrti District Six. Apartheid vláda vyhlásila dělnickou čtvrť za „white-only“zóna. Přes krutosti apartheidu, místní obyvatelé do poslední chvíle nevěřili, že by jim čtvrť opravdu zbořili. Přes některé pokusy o vybudování nových obytných oblastí na původním místě je District Six nyní prázdný.  Je tu jen louka a nezastavěná plocha.

District Six
District Six

Muzeum sídlí ve 170 let staré budově v  Buitenkant Street a výstava se jménem Digging Deeper.  Obsahuje vyprávěný popis minulosti obyvatel ze District Six. Podlaha muzea je pokryta velkou mapu okresu. Uprostřed je sloup na kterém jsou značky názvů ulic a vzkazy od lidí, kteří zde původně žili. Koupila jsem pár pohledů pro představu jak čtvrť původně vypadala.

Západ slunce nad Kapským městem

Večer jsme se šli se synem rozloučit s Kapským Městem, Stolovou horou a Table Bay. Vybrali jsme si krásnou plachetnici s hnědými plachtami a pirátskou vlajkou. Loď se jmenuje Spirit of Victoria 54ft Gaff rigged schooner. Propluli jsme si zátoku, pozorovali západ slunce a popíjeli skvělé víno.

západ slunce
západ slunce

na začátek cestopisu

cestopis předcházející 

Dana Dajdulka

Více jak 15 let se pro mě stalo cestování drogou. Za tu dobu jsem mimo Evropu navštívila USA, Nový Zéland, Thajsko, Kambodžu, Velikonoční Ostrovy... poslední roky se mou láskou stala Jižní Amerika. Každá další cesta je pro mne nejenom výzvou, ale také uskutečněnými sny poznat místa , které tak dobře znám z knih a cestopisů.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *