• Menu
  • Menu

Karlštejnsko se psem

Domů » Cestování se psem » Karlštejnsko se psem

Lom Amerika a Mořinka

Sobota a babí léto, balíme do batohu nejnutnější. Pro našeho pejska to bude taková cestovatelská premiéra. Procházky do lesa, po nábřeží Berounky a Vltavy i návštěva přátel, to už máme za sebou, ale dnes je to opravdový výlet. Balíme vodítko, lahev vody, dobrůtky  a hurá na výlet.

Menhir Mořinka

Menhir  Mořinka

Na parkovišti pod kopcem v Mořince  je téměř prázdno /hurá/. Sluníčko začíná chvílemi prokukovat přes mraky a cesta k menhiru vede po cestě  kolem luk a polí. Je toho tolik na pozorování, motýli, ptáci nebo rogala. Na kopci jsme za pár minut. Rozhled  na okolní krajinu  i Mořinku je parádní. Posedíme na kamenném křesle a sbíháme zpět dolů. Popojedeme jen pár kilometrů a parkujeme u lomu Amerika

betonové křeslo /Zdeňkovo křeslo – dílo sochaře Zdeňka Rufffera/
Menhir Mořinka

Lom Amerika

Na parkovišti je úplně plno /no, to mě taky mohlo napadnout, když je sobota/. Nově je zde stánek s pitím. To je dobrá zpráva, ochutnávám osvěžující domácí limonádu. Vyrážíme  zprava kolem lomu. Tentokrát vzorně po  cestě za ohrazením. Doctora to táhne  na nepovolené cestičky  /po kom to asi má? Ale je to příliš nebezpečné.

Jde bez vodítka a tak raději připínám karabinu. Je tu hodně lidí. Stavíme na každém kroku, uff „ jé ten je krásnej,  můžeme si  ho pohladit ?“. Dojdeme na konec lomu, tady dostane Doctor    dobrůtky  a hlavně vodu. Vlastně téměř celou cestu jde vzorně vedle mne. Vracíme se na opačné straně lomu.  Mám  to tady kolem lomu ráda, ale příště sem vyrazíme ve všední den. V autě Kraken hned usíná.

Lom Amerka
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *