• Menu
  • Menu

KAUAI – ostrov novodobých hippie.

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Severní a Střední Amerika » USA » Havaj /Hawai/ » KAUAI – ostrov novodobých hippie.

Obyvatelé Kauai byli vždy věrnými jedinci, v dávných dobách se jako jediní ubránili králi Kamehamehamovi a mluvili vlastním havajským dialektem. Kauaivané  stále tlačí zpět útočící civilizaci a komercializaci, jak říkají: „My nejsme Waikiki a ani nechceme být!“

Kauai – narodila se před 5 miliony lety (o 5 milionú let dříve než Hawai´i) a tak se může pochlubit nádhernou krajinou, kterou nikde jinde neuvidíte – dramatickou, kličkující,.. plná údolí, bičovaná vlnami a větrem, pokrytá sametovou florou smaragdové barvy zakrývající existenci zvětralých sopek.

Kalalau

Kauai  je  čtvrtým  největším  havajským ostrovem a také se mu říká  Zahradní ostrov“. Vrchol hory Wai´ale´ale   ( Mount Waialeale) se pyšní titulem nejvlhčejšího místa na zeměkouli, nejmokřejší místo se nachází v blízkosti Mt. Wai’ale’le.  Waimea Canyon nazývaný také Grand kaňon Pacifiku ukazuje vývoj ostrova vrstvami staré lávy. V městečku Waimea na jižním pobřeží je vyznačeno místo, kde poprvé přistál se svými loďmi Resolution a Discovery Capt. James Cook, považovaný za prvního Evropana na Hawaii. Nejméně obydlený ostrov přitahuje lidi, utíkající od neurbanizovaného světa,  jako jsou surfaři, farmáři, lidi, kteří chtějí změnit svůj kariérní život, novodobí hippie, ale také známé herce jako je Ben Stiller nebo Pearce Brosnan či muzikant Jack Johnson. Kauai je jediný z havajských ostrovů, který má splavné  řeky. Můžete si půjčit kajak a plout 4 kilometry po Wailua Rive.

Kauai je  také rájem pro filmaře  a pro  své záběry si ho zvolili režiséři  filmů Jurský park , King Kong, ..i muzikál Jižní Pacific.

Kalalau
Kalalau

Co určitě navštivte na ostrově Kauai:

Alaka´i Swamp – bažina

Hanalei Bay – označeno za  nejkrásnější pláž USA

Kalalau trail – nejkrásnější tůra na Havaji

Waimea Canyon

Waimea Canyon
Waimea Canyon

Andy

Ve 12. letech mě rodiče poslali samotnou do Kanady a USA. Poznamenalo mě to a tak jsem asi cestovatel. Hodně jsem od té doby viděla a poznala a hodně ještě poznat chci.Tak uvidíme !

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


komentářů