• Menu
  • Menu

Havajský ostrov Oahu není jenom Waikiki

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Severní a Střední Amerika » USA » Havaj /Hawai/ » Havajský ostrov Oahu není jenom Waikiki

Pokud chcete zažít multikulturní a multirasovou Havaj, určitě navštivte Oahu. Nachází se zde hlavní město Honolulu se svou světoznámou pláží Waikiki. Asi každý si umí představit sám sebe, jak sedí s koktailem Mai Tai či jiného dobrého nápoje, na krku květinový věnec Lei z voňavých orchideí, všude okolo opálená těla surfařů a surfařek, vždy krásné počasí a výhled na nekonečnou modř Pacifiku a večer Hula tanečnice, vyprávějící svým tancem krásné příběhy, ach ano tak tohle je ta Havaj, jak ji každý zná.

Ale nenechte se mýlit, toto je pouze Waikiki, ale Oahu nabízí nespočetné množství dalších úžasných míst.

Hanauma Bay
Hanauma Bay

Tady je TOP:

Hanauma Bay – takové přírodní akvárium, korálová zahrada, která zaujme, jak zkušeného potápěče, tak i úplného laika s brýlemi a šnorchlem, každý si zde přijde na své.

Nort Shore – severní pobřeží je rájem surfařů s obřími desetimetrovými vlnami, ochuceným drceným ledem a skvělým Poke (marinovaný tuňák), nenechte se mýlit surfování je zde jen pro opravdové profíky a to pouze v zimních měsících, pokud se sem vydáte v létě, užijete si naprosto klidného moře a skvělé šnorchlování

Kailua Bay – zde jsou krásné pláže rodinného typu, oblíbené převážně místním obyvatelstvem, spousta malých ostrůvků osídlených pouze nádherným ptactvem.

Pearl Harbour – aktivní základna amerického námořnictva, memoriál USS Arizona, možnost návštěvy letadlové lodi, ponorky a dalších velmi zajímavých výkladů týkajících se historie spojených států.

Honolulu - přístav
Honolulu – přístav

Při návštěve Honolulu stojí určitě za váš čas návštěva Čínské čtvrti, která je po San Francisku druhou nejstarší v USA. Pokud se chcete dozvědět více o polynéské kultuře, určitě nevynechejte Polynéské kulturní centrum www.polynesia.com a objevte tak v jednom jediném dni ta nejkrásnější místa Pacifiku s úžasným doprovodným programem. Město hlídá již dávno nečinný kráter Diamond Head z kterého je nádherný výhled na město, tento výlet, který je možný absolvovat i městskou hromadnou dopravou je užitečné spojit v neděli s návštěvou vyhlášeného trhu, který se nachází na úpatí kráteru a nabízí skvělý kulinářský zážitek.

Zajímají vás Mormoni, i ti zde mají své velice důležité místo, vlastní čtvrť kde platí jejich vlastní pravidla, mají zde školu, palác a další významné budovy v městečku Laie.

Pokud jste opravdu dobrodružní a máte rádi adrenalin, určitě vás bude lákat výstup na východ slunce na tzv, Stairs to heaven neboli Ha´iku stairs –  jsou polotajnou túrou ve středu ostrova, cedule upozorňují na zákaz z důvodu nebezpečí zranění či smrti, ale jak už je na Havaji zvykem, pravidla se zde porušují.

Pokud chcete naopak zažít trochu romantiky určitě si vyzkoušejte plavbu na katamaránu s večeří a západem slunce a budete se opravdu cítit jako v ráji.

Vydáte li se směrem do Kailua, je možné udělat si malou odbočku do Asie a velmi klidného a nádherného údolí pohoří Ko´olau, kde se najednou nečekaně objeví nádherný budhistický chrám nacházející se ve  vzpomínkovém parku, postaveném v roce 1968 při oslavách 100 let první imigrace Japonců na Havaj, tento chrám je zmenšeninou chrámu Byodo-in v japonském Uji, který je zapsán v seznamu UNESCO.

North Shore - šnorchlování
North Shore – šnorchlování

Oahu může být domovem opravdu každému.

 

 

Andy

Ve 12. letech mě rodiče poslali samotnou do Kanady a USA. Poznamenalo mě to a tak jsem asi cestovatel. Hodně jsem od té doby viděla a poznala a hodně ještě poznat chci.Tak uvidíme !

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *