• Menu
  • Menu

MAUI – ostrov s největší spící sopkou na světě

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Severní a Střední Amerika » USA » Havaj /Hawai/ » MAUI – ostrov s největší spící sopkou na světě

„Maui no ka´oi“ znamená „Maui je nejlepší“, to je asi ta nejlepší reklama pro tak úžasný ostrov. Maui okouzluje svými plážemi. Celé západní pobřeží  je lemováno zlatým pískem, někdy s pozadím  nádherných a luxusních resortů, jindy zdobené  plážovými osuškami a boogie boardy, někdy plné nudistů. Pokud sem zavítáte uprostřed zimy, jediné co musíte udělat je, postavit se a pozorovat  skotačící velryby. Můžete také ovládnou obří  vlny, pokud to umíte, nebo se jen naučit jak surfovat. Můžete šnorchlovat každý den na jiném místě. Jezdit na kajaku za doprovodu delfínů a mořských želv. To ale není samozřejmě vše, asi to nejkrásnější a nejzajímavější, co tento ostrov nabízí nenaleznete na vodní hladině, je třeba pronajmout si vůz a vystoupat po silnici, která má asi nejrychlejší stoupání, kdy se velmi rychle ocitnete z mořské hladiny až ve 3000 m.n.m. Pak už jen stačí obout si pohorky a vychutnat si nádhernou měsíční krajinu, která zde vznikla díky největší spící sopce na světě.

východ slunce v NP Laleakala
východ slunce v NP Laleakala

Další nádherou je projížďka po tzv. Hana Highway, která se nádherně klikatí  po pobřeží, umožňuje krásné výhledy na oceán a úžasné vodopády. Objevte město lovců velryb Lahainu, a nebo nedělejte vůbec nic, jenom jezte v jedněch z nejlepších restaurací. Nemusíte mít peněženku s tučným obnosem, stačí navštívit Pa´ia město hippies a zabrousit do některé z pouličních kaváren, všude se vám dostane těch nejčerstvějších místních surovin.

Big Beach
Big Beach

Proto není vůbec náhoda, že je tento ostrov tím nejnavštěvovanějším. Pokud během svého pobytu na Havaji  máte možnost navštívit jen jeden ostrov, tento je asi nejlepší volbou, je zde od všeho trochu. Krásné resorty a  pláže, večerní zábava, vysoké hory, deštný prales, každý si přijde na své…

Andy

Ve 12. letech mě rodiče poslali samotnou do Kanady a USA. Poznamenalo mě to a tak jsem asi cestovatel. Hodně jsem od té doby viděla a poznala a hodně ještě poznat chci.Tak uvidíme !

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *