• Menu
  • Menu

Miedzyzdroje – Wolinský národní park

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Polsko » Miedzyzdroje – Wolinský národní park

Pláž a vyhlídka Kawcza Góra

Po nečekaném a příjemném západu slunce na molu v Miedzyzdrojích, je ráno zamračené a dost nevlídné. Ale jsme u Baltu, je únor a tak balíme na sebe vrstvy a vyrážíme. Na pláži je mlha a když se nadechnete, to moře voní a znovu říkám, Balt musíte mít rádi.

pláž

 

Východu slunce se nedočkáme, nevadí. Jdeme od mola po pláži. Cestou potkáme rybáře s pruty i některé rybářské lodi, které jsou vytažené na písku a ještě nevypluly. Procházíme malým rybářským tržištěm, které v tuto hodinu a roční dobu, vypadají dost neútulně a opuštěně. Opak je pravdou, při podvečerní vycházce, zde udí skvělé ryby a najdeme i otevřenou rybárnu.

rybáři
Wolinský národní park – pláž
Wolinský národní park – pláž

Kawcza Góra

Za burácení vln a v doprovodu racků  jdeme podél pobřeží. Po dřevěných schodech vyjdeme na vyhlídku Kawcza Góra. Tady se nám otvírá nyní trochu zamlžený pohled na Štětínskou zátoku, nekonečný  horizont Baltu i molo v Miedzyzdrojích. Vyhlídka je ve výšce 61 metrů nad mořem. Schody patří k nejvyšším a nejdelším na baltském pobřeží. Celková délka je 128,5 m.

vyhlídka Kawcza Góra.

Na vyhlídku můžete přijít i z východní části města Miedzyzdroje, cesta se nachází vedle brány do Wolinského národního parku, lesem projdete až na vyhlídku. Hora i vyhlídka mají  v názvu Kawcza od roku 1949, dříve se německy nazývala Kaffee-Berg.

Chladné počasí i dešťové kapky schodiště pořádně naklouzaly a tak s opatrností se vracíme na pláž. Výhodu to má, není tu téměř ani živáčka!

Na pláži Miedzyzdroje

Jdeme ještě dále po pobřeží, jsme v části Wolinského národního parku. Nad pláží se rozprostírá divoký smíšený les, který skrývá množství vzácné a chráněné fauny a flory. Dojdeme až do špice pláže, láká nás jít dále a dále a prozkoumávat, co je za obzorem. Ale jsme promrzlé a tak se vracíme.

Wolinský národní park – pláž

Wolinský národní park – pláž

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *