• Miedzyzdroje – Wolinský národní park

  od • 19.3.2018 • Polsko • Štítky: , , , , 0 komentářů

  Zobrazit v mapě

  Pláž a vyhlídka Kawcza Góra

  Po nečekaném a příjemném západu slunce na molu v Miedzyzdrojích, je ráno zamračené a dost nevlídné. Ale jsme u Baltu, je únor a tak balíme na sebe vrstvy a vyrážíme. Na pláži je mlha a když se nadechnete, to moře voní a znovu říkám, Balt musíte mít rádi.

  pláž

   

  Východu slunce se nedočkáme, nevadí. Jdeme od mola po pláži. Cestou potkáme rybáře s pruty i některé rybářské lodi, které jsou vytažené na písku a ještě nevypluly. Procházíme malým rybářským tržištěm, které v tuto hodinu a roční dobu, vypadají dost neútulně a opuštěně. Opak je pravdou, při podvečerní vycházce, zde udí skvělé ryby a najdeme i otevřenou rybárnu.

  rybáři

  Wolinský národní park – pláž

  Wolinský národní park – pláž

  Kawcza Góra

  Za burácení vln a v doprovodu racků  jdeme podél pobřeží. Po dřevěných schodech vyjdeme na vyhlídku Kawcza Góra. Tady se nám otvírá nyní trochu zamlžený pohled na Štětínskou zátoku, nekonečný  horizont Baltu i molo v Miedzyzdrojích. Vyhlídka je ve výšce 61 metrů nad mořem. Schody patří k nejvyšším a nejdelším na baltském pobřeží. Celková délka je 128,5 m.

  vyhlídka Kawcza Góra.

  Na vyhlídku můžete přijít i z východní části města Miedzyzdroje, cesta se nachází vedle brány do Wolinského národního parku, lesem projdete až na vyhlídku. Hora i vyhlídka mají  v názvu Kawcza od roku 1949, dříve se německy nazývala Kaffee-Berg.

  Chladné počasí i dešťové kapky schodiště pořádně naklouzaly a tak s opatrností se vracíme na pláž. Výhodu to má, není tu téměř ani živáčka!

  Na pláži Miedzyzdroje

  Jdeme ještě dále po pobřeží, jsme v části Wolinského národního parku. Nad pláží se rozprostírá divoký smíšený les, který skrývá množství vzácné a chráněné fauny a flory. Dojdeme až do špice pláže, láká nás jít dále a dále a prozkoumávat, co je za obzorem. Ale jsme promrzlé a tak se vracíme.

  Wolinský národní park – pláž

  Wolinský národní park – pláž

   

  Jana Schlitzová

  O

  Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

  https://www.kamsevydat.cz

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *