• Kemp Svatá Kateřina

  od • 17.5.2017 • Královéhradecký kraj • Štítky: , , , , , , 0 komentářů

  Zobrazit v mapě

  Rekreační středisko Svatá Kateřina

  Tak tady v tom kempu prý mají velbloudy! Několik známých včetně mé dcerky tady byli několikrát. Já si Svatou Kateřinu pamatuji jako jeden z mých prvních dětských táborů, který jsem absolvovala. A musím říci, že i po těch letech na tento tábor vzpomínám nerada. Už si nepamatuji jak to tam vypadalo, spali jsme ve stanech a já chtěla strašně domů. Jediným důvodem bylo, že v parném létě nás nechtěli nechat koupat. Nevím proč, ale to byl pro mě čochtana trest!

  Svatá Kateřina

  Cestou z Hostinného do Trutnova, projíždíte obcí Chotěvice, odbočka na Svatou Kateřinu je značená a na ukazateli jsou napsané 3 km. Jedu do kopce krásnou podkrkonošskou krajinou s krásnými výhledy. Silnice je úzká a je tu docela provoz. Pak už odbočím na rekreační středisko.

  Cestou na Svatou Kateřinu

  No, páni! Krásné místo na samotě,  uprostřed podkrkonošské přírody. V areálu jsou dvě vodní plochy včetně  rybníku /0,75 ha/ na koupání. Nedokáži posoudit, jaká kvalita je koupání, ale voda by měla být nezávadná. Všude se pracuje, seká a  je vidět, že tady se na sezónu těší a vše připravují pro spokojenost návštěvníků.

  Autocamp Svatá Kateřina

  Rekreační středisko – Zoo i velbloudi

  Středisko je velké, vhodné pro školy v přírodě, tábory i sportovce a rodinou rekreaci. Zajímavé je,  že součástí kempu je „rodinná“ ZOO. Můžete tu vidět domácí i exotická zvířata – bílého lva, opičky Macac, páva,oslíka, poníka, lamy. A taky velbloudy, ty já jsme neviděla, protože je přivezou až za pár dní. Pro děti je zde velké hrací hřiště a uprostřed areálu je velká restaurace, kde vaří česká jídla a točí dobré pivo. Areál má rozlohu 5 ha. Areál nabízí  k pronájmu několik druhů chatek, parkování, umístění obytných aut a karavanů a místo, kde si můžete postavit stan. Do areálu můžete i se psem nebo s kočkou.

  Zoo Svatá KAteřina

  Odpočinek, sport a výlety

  Areál je vhodný pro sportovní aktivity, přespolní  a orientační běh a určitě pro cykloturisty. Najdete tady i tělocvičnu , fotbalové a nohejbalovolejbalové hřiště, stůl pro stolní tenis  a další…V dosahu několika km je také možnost dalšího vyžití a výletů. ZOO Dvůr Králové, přehrada Les Království, Kuks, město Trutnov, Hostinné a mnoho dalších zajímavých míst a památek.

  Jana Schlitzová

  O

  Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

  https://www.kamsevydat.cz

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *