• Menu
  • Menu

Kemp Svatá Kateřina

Rekreační středisko Svatá Kateřina

Tak tady v tom kempu prý mají velbloudy! Několik známých včetně mé dcerky tady byli několikrát. Já si Svatou Kateřinu pamatuji jako jeden z mých prvních dětských táborů, který jsem absolvovala. A musím říci, že i po těch letech na tento tábor vzpomínám nerada. Už si nepamatuji jak to tam vypadalo, spali jsme ve stanech a já chtěla strašně domů. Jediným důvodem bylo, že v parném létě nás nechtěli nechat koupat. Nevím proč, ale to byl pro mě čochtana trest!

Svatá Kateřina

Cestou z Hostinného do Trutnova, projíždíte obcí Chotěvice, odbočka na Svatou Kateřinu je značená a na ukazateli jsou napsané 3 km. Jedu do kopce krásnou podkrkonošskou krajinou s krásnými výhledy. Silnice je úzká a je tu docela provoz. Pak už odbočím na rekreační středisko.

Cestou na Svatou Kateřinu

No, páni! Krásné místo na samotě,  uprostřed podkrkonošské přírody. V areálu jsou dvě vodní plochy včetně  rybníku /0,75 ha/ na koupání. Nedokáži posoudit, jaká kvalita je koupání, ale voda by měla být nezávadná. Všude se pracuje, seká a  je vidět, že tady se na sezónu těší a vše připravují pro spokojenost návštěvníků.

Autocamp Svatá Kateřina

Rekreační středisko – Zoo i velbloudi

Středisko je velké, vhodné pro školy v přírodě, tábory i sportovce a rodinou rekreaci. Zajímavé je,  že součástí kempu je „rodinná“ ZOO. Můžete tu vidět domácí i exotická zvířata – bílého lva, opičky Macac, páva,oslíka, poníka, lamy. A taky velbloudy, ty já jsme neviděla, protože je přivezou až za pár dní. Pro děti je zde velké hrací hřiště a uprostřed areálu je velká restaurace, kde vaří česká jídla a točí dobré pivo. Areál má rozlohu 5 ha. Areál nabízí  k pronájmu několik druhů chatek, parkování, umístění obytných aut a karavanů a místo, kde si můžete postavit stan. Do areálu můžete i se psem nebo s kočkou.

Zoo Svatá KAteřina

Odpočinek, sport a výlety

Areál je vhodný pro sportovní aktivity, přespolní  a orientační běh a určitě pro cykloturisty. Najdete tady i tělocvičnu , fotbalové a nohejbalovolejbalové hřiště, stůl pro stolní tenis  a další…V dosahu několika km je také možnost dalšího vyžití a výletů. ZOO Dvůr Králové, přehrada Les Království, Kuks, město Trutnov, Hostinné a mnoho dalších zajímavých míst a památek.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.