• Menu
  • Menu

Korfu v září 1

Korfu z Ostravy

Řecký a druhý největší ostrov v Jónském moři. Nejzelenější z řeckých ostrovů leží  na severozápadě Řecka. Hlavní město je Kerkyra. Je konec srpna, mám narozeniny, což vůbec není důležité, ale dostávám od své rodiny krásný dárek – zájezd na Korfu. A aby výlet stál opravdu za to, neletíme z Prahy /letiště máme 15 minut od domu/, ale z Ostravy.

RegioJet z Prahy do Ostravy

Je poledne, sedáme do vlaku RegioJet. Máme zarezervovaná místa v jídelním voze. Křesílka, stolečky i láhev Prosecca.  Do Ostravy je to 3 hodiny. Jedeme krásnou českou krajinou a pro moji pořád bolavou duši začíná krásné cestovní vlnobití. Vlakem jezdím málo a musím říci, že tento styl cestování je velmi příjemný. Čisto i dobré služby. Máme malé zpoždění a tak vlak ze stanice Ostrava Svinov na letiště nám před nosem ujíždí. Další jede až za 2 hodiny a tak to budeme mít k odletu úplně na čas.

RegioJet

Nádraží Ostrava Svinov

Nádraží Ostrava-Svinov  prodělalo zásadní změny a modernizaci. Rekonstrukce, jejímž autorem je Václav Filandr, byla v roce 2007 oceněna cenou Grand Prix. 2 hodiny je dost dlouhý čas a tak se tady trochu nudíme. V nádražní restauraci si dáváme moravskou gulášovku a točené pivko. Všechny vlaky mají zpoždění, naštěstí ten náš ne! Odjíždíme na letiště v  Mošnově.

Nádraží Ostrava Svinov

Letiště  Leoše Janáčka – Ostrava Mošnov /OSR/

Veřejné mezinárodní letiště najdete asi 5 km od města Příbor. Jsme překvapené, malé letiště, ale pěkná moderní budova. Je večer a tak občerstvení je už dost omezené, ale i tak si můžete dát točené pivko, sendvič a možná i něco teplého. Letiště Ostrava je idálním startovním bodem jak pro cestu do mnoha evropských destinací, tak pro vyhlídkové lety  na sever nebo východ republiky. Chcete-li získat pilotní průkaz, není nic lepšího než pro výcvik zvolit mezinárodní letiště s profesionálním vybavením a provozem rozmanitých druhů letadel.

Letiště Leoše Janáčka Ostrava Mošnov

Nasedáme do letadla a za dvě hodiny přistáváme na řeckém ostrově Korfu.

Korfu

S námi na Korfu přistává několik letadel a tak chvíli trvá než se dostaneme k zavazadlům. Delegát /Viamare/ nás pak rozdělí do připravených autobusů podle místa ubytování. My odjíždíme do Agios Stefanos. Teď večer, když není tak hustá doprava, trvá cesta asi 1 hodinu. I když je tma je vidět, že cesta úzkými uličkami, kopcovitým terénem je opravdu jen pro zdatné řidiče.

Korfu – na letišti

Argiris

Nebydlíme jako ostatní v hotelu, ale v apartmánovém domě na kopci nad mořem. Včas se tady posouvá o jednu hodinu napřed a tak už je vlastně po půlnoci a nový den. Uléháme a nemůžeme se dočkat rána až uvidíme moře.

Argiris Korfu

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *