• Menu
  • Menu

Beskydy – Pustevny a Radhošť

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Moravskoslezský kraj » Beskydy – Pustevny a Radhošť

Dušičkový výlet

Udělat si výlet na Pustevny a Radhošť  v pošmourném mlhavém počasí byl skvělý nápad. Vyjeli jsme autobusem z Rožnova pod Radhoštěm na Pustevny. Odtud si vyšlápli kolem stezky korunami stromů (Stezka Valašska) na vrchol kopečku Tanečnice (1084 m), vrátili se zpět na Pustevny a přešli na druhou stranu k  soše Radegasta a na Radhošť, odtud pak zpět pěšky do Rožnova pod Radhoštěm.

cesta na Pustevny

Doslova dušičkové počasí dalo Radhošti, se siluetou poutní kaple sv. Cyrila a Metoděje z r. 1898 s kopií obrazu Valašské madony od A. Liebschera, až mystický nádech. Dalším bonusem pak určitě bylo, že tu nebylo ani živáčka.

kaple sv. Cyrila a Metoděje

Měli jsme to štěstí, že jsme  na malou chvíli z holého vrcholu Radhoště i z cesty od Pusteven,  viděli jeden z nejkrásnějších rozhledů na beskydské panoráma – Moravskoslezské Beskydy, Vsetínské vrchy, Javorníky  i tušili tam za horizontem  Malou Fatru a Západní Tatry.

Radhošť (1129 m n. m.) je nejzápadnější vrchol Radhošťské hornatiny. Tady končí nejen hornatina, ale i Moravskoslezské Beskydy. Na vrcholu je stožár televizního převaděče.

výhledy

Pustevny

Areál Pusteven je národní kulturní památkou. Místo je známé svými malebnými  dřevěnými stavbami  postavenými v lidovém slohu od významného  slovenského architekta Dušana Jurkoviče. Jednu z budov – Libušín, zachvátil v roce 2014 požár, po složité rekonstrukci byl objekt znovu otevřen v roce 2020.

na cestě

Stezka Valašska

Vyhlídková stezka se nachází cca 250 metrů od horní stanice lanovky směrem k vrcholu Tanečnice. Na věž Vás dovede 660m dlouhý chodník, vedoucí mezi stromy.Cestou je několik zastavení  Vrcholem stezky je 22 metrů vysoká věž, kde se nachází skleněná vyhlídka (7m dlouhý skywalk 30 metrů nad zemí). Pro výstup můžete zvolit také unikátní 150 metrů dlouhý lanový chodník.

Stezka Valašska
Andy

Ve 12. letech mě rodiče poslali samotnou do Kanady a USA. Poznamenalo mě to a tak jsem asi cestovatel. Hodně jsem od té doby viděla a poznala a hodně ještě poznat chci.Tak uvidíme !

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *