• Menu
  • Menu

Kateřinický trail

6. ročník Kateřinického trailu

Běžecký závod pro muže, ženy, ale i děti všech věkových kategorií a hlavně pro všechny, kdo mají rádi pohyb v hezké přírodě. To je Kateřinický trail. Jeho šestý ročník proběhne v neděli 15. října v Kateřinicích u Příbora. Organizátoři pro letošek pro závodníky připravili 13 tratí včetně několika novinek. Již nyní se lze do závodu registrovat za zvýhodněné startovné!

 

Kateřinický trail je běžecký závod, v němž jde o překonání sebe sama. Překážky jsou zde pouze přírodní – kluzký povrch, nerovnost lesních stezek, spadlé stromy, vykotlané kořeny, pařezy či spadané listí. Tento běh je vhodný pro všechny, kdo mají rádi pohyb v přírodě, kde se střídá členitost terénu. Vhodným předpokladem k účasti je radost z běhání a z pohybu jako takového a samozřejmě alespoň trochu soutěživý duch,“ říká za organizátory Kateřinického trailu ředitel závodu Zdeněk Borkovec s tím, že je závod rozdělený celkem do 13 kategorií dle věku a délky běžecké trati. Rozhodující je přitom věk účastníka v den závodu.

Kateřinský trail přichystal pro závodníky několik novinek

Pro letošek organizátoři pro velký zájem připravili několik novinek. Vznikly dvě nové soutěžní kategorie – trať pro ženy na 11,5 km a smíšená kategorie Ty & Já na 5750 m, v níž mohou závodit běžci ve věku od 13 do 100 let. Ti nejlepší získají diplomy a věcné dary. Jedinou podmínkou k účasti je společná párová registrace. „Soutěžní dvojici ale nemusí tvořit jen manželské či partnerské páry. Závod je určen i pro smíšené dvojice, které tvoří přátelé, kolegové, sousedé, kamarádi, staré lásky nebo ty nové… Pokud byste si rádi s námi změřili své síly a nechcete běžet sami, a přitom víte, že manžela k běhání nedonutíte, stačí přemluvit vašeho souseda, kolegu v práci či letitého kamaráda. Přijďte ale klidně i sami. Třeba vhodného – nejen – běžeckého partnera najdete přímo na závodě! Budeme se na vás těšit! A pamatujte, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se,“ láká na závod Zdeněk Borkovec a připomíná, že závod nezapomíná ani na nejmenší účastníky. Závodit mohou jak ty nejmenší děti v doprovodu rodičů, tak i ty starší. Jsou pro ně připraveny tratě v délce od 600 do 1200 m. Pro nejmenší účastníky je připravena sladká odměna a řetízkový kolotoč. A pro ty nejšikovnější jsou připraveny také diplomy a medaile za jejich sportovní výkony. Pro všechny závodníky je před, během i po závodu připraveno a zajištěno občerstvení a pitný režim zdarma. Na místě budou k

 zakoupení domácí koláče, zákusky a jiné sladké dobroty, ale i kebab, párek v rohlíku či pravá domácí zelňačka. Nebude chybět ani výborná káva, svařené víno a v případě potřeby i něco silnějšího na zahřátí. V případě nepřízně počasí se nejen závodníci, ale i diváci mohou schovat v některém z připravených velkoplošných stanů. Příjemnou novinkou letošního ročníku je také snížené startovné!

 

Soutěžní kategorie: děti do 3. let, děti 6-8 let, děti 9-12 let, ženy 13-39 let, ženy 40+, muži 13-39 let, muži 40+, běh týmu ty a já, hobby(všechny věkové kategorie).

Více informací o závodě včetně možností registrace a aktuální startovní listiny pro hlavní závod naleznete na http://www.trail.katerinice.cz/.

Kontakt pro více informací:

Zdeněk Borkovice, ředitel závodu

E-mail: [email protected]

NAPILE Ostravice

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *