• Menu
  • Menu

Malenovice – půvabná obec mezi vrcholy Moravskoslezských Beskyd

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Moravskoslezský kraj » Malenovice – půvabná obec mezi vrcholy Moravskoslezských Beskyd

Malenovice – valašská ves pod horami založená v roce 1610 Janem Bruntálským z Janova. Kdysi (1799-1894) se zde dobývala železná ruda.

MALENOVICE

Na zalesněném pahorku se nachází barokní kostel sv. Ignáce z Loyoly obklopený starým hřbitovem, který zde nechal postavit  r. 1673 František Eusebiem s Oppersdorfu. Jezuitští misionáři kteří zde měli centrum měli za úkol rekatolizovat kraj. V 18. století byl kostel rozšířen o sakristii a boční kaple a r. 1890 o věž.

kostel sv. Ignáce z Loyoly

Ve vsi je kaplička P.Marie a zvonice z roku 1936. V Malenovicích působil v 19. stol. kněz – buditel J Talgliaffero (básník Petr Bezruč psal o knězi v básni Ondráš).

V Malenovicích  se konají každoročně první neděli v srpnu tradiční poutě. K oblíbeným patří  i prvomájové reje čarodějnic s výstupem na Lysou horu.

Malenovice jsou oblíbeným letním i zimním turistickým střediskem, je zde řada lyžařských vleků a sjezdovek a je zde strategické místo pro výlety a výšlapy do okolí, či výstup Lysou Horu.

MALENOVICE

Malenovický kotel vklenutý do srdce Moravskoslezských Beskyd  je přírodní rezervací od roku 2004.  Najdete zde přirozené lesy, různorodé ekosystémy a bohatou flóru i faunu. Malenovický kotel – patří sem území při horním toku Satiny od sev. partií Lysé hory po Ivančinu a osadu Hutě v Malenovicích.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *