• Menu
  • Menu

Krkonoše – kolem Klínového potoka

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Královéhradecký kraj » Krkonoše – kolem Klínového potoka

Svačina je základ

Víkend jak malovanej, teplo i na horách. Úklid a úpravu luk kolem chalupy jsme si zpestřily ohýnkem  a vymyslely plán na další den. Půjdeme se projít na „Frízovky“. Voláme příbuzným jestli nechtějí jít zítra s námi. Domluveno.

Friesovy boudy

Ráno jsme nachystané, hlavně Doctor už se nemůže dočkat až dorazí kámoška Amálka. Svačinu nebereme, dáme si pivko a něco dobrého na Frízovkách. Vyrážíme lesem a pokračujeme po svážnici, kde v zimě jezdí rolby. Sníh je už jen na několika místech. Příroda i tady už začíná zelenat, vylézají první kvítky podbělu a je krásně.

na výletě Krkonoše

Před posledním výstupem směrem na chalupu Matouš  je cedule, že Frýzovky mají až do 30 dubna zavřeno. Neee!!!Míla má sebou plechovky se studeným pivkem, čokoládu a tatranky. Tak si jdeme udělat malý piknik před chatou.

piknik

Bouda Klínovka

Spojnice směrem na Klínovky je ještě pod sněhem. Tající sníh máme i v botách, ale výhledy stojí opravdu za to.

na výletě Krkonoše

Jdeme kolem přístřešku nad Klínovkami – ATÜLN. Je to dřevěná útulna na Klínové cestě. Už z dálky  je vidět celá prosklená trojúhelníková čelní stěna, ze které je parádní výhled. Vstup je vyvýšený, což v zimě při větším množství sněhu, umožní pohodlný vstup dovnitř. Autorem této stavby je Pavel Struhař.

útulna

Pokračujeme dále a těšíme se, že posedíme chvíli na boudě Klínovka. Naposledy jsme tady byli na Silvestra a moc si to tady užili! Ani tady ale nemají otevřeno! Energii nabereme tedy ze slunečních paprsků a krásné horské krajiny Krkonoš.

cesta na boudu Klínovku

 Sestupujeme dolů kolem Klínového potoka až do lomu ve Strážném. Ajka s Doctorem se jdou smočit a zaplavat si!

trochu si zaplavat v Klíňáku

Příjemných 13 km chceme završit v hospodě ve Strážném. Usedáme na terasu, kde praží sluníčko. Servírka nám přijde říci, že  poslední jídlo právě doprodali. Nee!

Vedle mají zmrzlinu. Výbornou a tak se loučíme u kornoutů zmrzliny, poučeni, že příště si vezmeme  mega dobrou svačinu! Výlet to byl moc krásnej!

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *