• Menu
  • Menu

Krkonoše na skialpech – Vrbatova bouda

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Královéhradecký kraj » Krkonoše na skialpech – Vrbatova bouda

Ze Špindlerova Mlýna na Zlaté návrší

Vyrazily jsme dnes na skialpech,  v sobotu 9.1. 2021,  na pohodu od spodní stanice lanovky ze Špindlerova Mlýna, vystoupaly na horní stanici lanovky na Medvědíně, odkud jsme sjely na Vodovodní cestu a napojily se na magistrálu a vystoupaly na Vrbatovu boudu, odkud je překrásný výhled na Krkonoše.

lanovka na Medvědín

Vrbatova bouda se nachází  na Zlatém návrší, v nadmořské výšce cca 1 400 m n.m. Nad chatou je památník Hanče a Vrbaty (Bohumil Hanč, společně se svým přítelem Václavem Vrbatou, tragicky zahynuli během mezinárodního závodu na lyžích na 50 km na hřebenech Krkonoš o Velikonocích 2013, kdy se v horách náhle extrémně změnilo počasí).

Vrbatova bouda

Krkonoše dostaly sněhovou nadílku a počasí se slunečními paprsky nám také přálo! Na Vrbatově boudě jsme si daly klobásku, i když jen z okénka,  a pak si trochu užily sjezd a  kochaly se  pohádkovou  krajinou.

Cesta na Vrbatovu boudu

Tolik jsme se těšily na hory, stejně se těšilo ale dalších tisíce turistů, lyžařů, pejskařů, rodičů s dětmi, sáňkařů, bobařů, které jsme dnes potkávaly. Nikdy jsme to tady takhle nezažily, hrůza!

Parkoviště a příjezdové cesty dnes praskaly ve švech, dopravu na mnoha  místech řídili a regulovali policisté. Chce to klidné nervy!

špindlerův Mlýn

Kovidová optaření

Česká vláda den před Štědrým dnem schválila přechod do nejvyššího stupně protiepidemického systému PES. Od 27. 12. 2020 tak platí pátý stupeň PES. Zpřísněná opatření v boji proti pandemii Covid-19 zahrnují řadu dalších omezení, včetně zákazu provozu vleků a lanovek pro lyžařské účely. Lyžařská střediska se tak od 27. 12. opět uzavřela, a to po pouhých 9 dnech povoleného provozu. Na mimořádném zasedání dne 7. 1. 2021 vláda rozhodla o prodloužení přijatých opatření. Vláda jednala i o možnosti otevření lyžařských areálů, nakonec však lyžařská střediska zůstávají pro lyžaře do 22. ledna 2021 zavřená.

cestou zpět do špindlerova Mlýna

 

 

 

 

 

 

Plná parkoviště v Krkonoších a Orlických horách

Pod náporem turistů se v sobotu rovněž zaplnila parkoviště v zimních střediscích Krkonoš a Orlických hor. Také zde dopravu reguluje policie a nabádá návštěvníky k ukázněnosti. Mnoho lidí se vypravilo na hory, i když jsou sjezdové tratě nařízením vlády uzavřené.

 

Andy

Ve 12. letech mě rodiče poslali samotnou do Kanady a USA. Poznamenalo mě to a tak jsem asi cestovatel. Hodně jsem od té doby viděla a poznala a hodně ještě poznat chci.Tak uvidíme !

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *