• Menu
  • Menu

KVĚTINOVÉ KORZO – Bloemencorso/Flower Parade

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Holandsko » KVĚTINOVÉ KORZO – Bloemencorso/Flower Parade

Bloemencorso/Flower Parade) – KVĚTINOVÉ KORZO.

Jedna z velkolepých a nejvíce okouzlujících atrakcí v Holandsku se každoročně koná v Keukenhofu. Jedná se o KVĚTINOVÉ KORZO  (Bloemencorso/Flower Parade), které se koná každoročně na konci dubna.

Bloemencorso

Desítky bohatě vyzdobených  alegorických  vozů se vypravují přes květinová pole z Noordwjiku do Haarlemu. Vozy jsou ozdobeny mnoha  druhy tisíců řezaných  barevných květin s různou tématikou. V Noordwjiku se večer před květinovou akcí koná osvětlený průvod městem, vozy jsou po skončení průvodu vystaveny v Haarlemu následující den až do osmé hodiny večerní.

Již dva dny před průvodem můžete v halách Hobaho v Lisse pozorovat celý proces výroby těchto úžasných různobarevných vozů.

Trasa průvodu měří přibližně 40 km a této výjimečné události přihlížejí tisíce diváků.

Letos  průvod oslavil své 66. výročí. . Původně se jednalo pouze o prezentaci konce jarní květinové sezóny. Dnes patří tato slavnost k tomu nejkrásnějšímu, co můžete v Holandsku spatřit

Průvod obvykle začíná v 9.30 a končí kolem deváté hodiny večerní.

Po skončení  této velkolepé akce  jsou k vidění  některé  květinové vozy i osobní automobily s květinovou výzdobou v Noordwicku na hlavním bulváru..

Bloemencorso

FOTO : LENKA

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.