• Menu
  • Menu

Léto na koních ve Strážném

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Královéhradecký kraj » Léto na koních ve Strážném

 Dětský koňský tábor.

Prázdniny pomalu končí, děti se vrátí do školy a první kreslené úkoly budou plné  barevných zážitků. Modré vlny a písek ze zahraničních dovolených, tenisová raketa nebo fotbalový míč , houby a borůvky z krásné třeba horské  přírody, zážitky z dětských táborů různých zaměření, historická města, hrady a zámky, jezera a přehrady naší krásné vlasti  a také zvířecí kamarádi pejskové a třeba i koně .

Koňský tábor ve Strážném

V malebné přírodě Krkonoš  ve Strážném jsem  jeden takový tábor navštívila. Najít ho nebylo tak těžké, od hospody vpravo pořád do kopce, na trochu pochroumané cestě za lesík a před vámi se objeví chaloupka z pohádky, okna plná květin,  pohled  do údolí na louky plné zvonců a kopretin,  k tomu líná kočka zívající na zápraží a legrační pejsek Bublina. Krása!!

Po dobrém obědě a poledním klidu, obléknout do jezdeckého a jde se ke stájím.  Malí jezdci a jezdkyně, s ušima nataženýma, když jim instruktoři  dávají pokyny před vyjížďkou. Ti zkušenější vedou koně se svými  vrstevníky a celá skupinka malých človíčků se přesouvá na jízdárnu, která je kousek nad hospodou ve Strážném. Okaté holčičky a kluci v přilbách, bezpečnostními  vestami a  s výrazy opravdových jezdců. Smích a dobrá nálada, čerstvý vzduch a krásné odpoledne. Rychle to uteklo a tak dát koníčky domů a je tu večeře. Po tenoučkých palačinkách se zaprášilo.  Ještě  chvilku ven, třeba jenom na houpačku. Vyjížďku si teď mohou  užít i někteří z těch  starších, kteří se o děti starají.  Romantické zakončení dne, rozkvetlá louka a dusot  koní při zapadajícím slunci v horách. V chalupě je slyšet štěbetání,v půl desáté je zhasnuto , za pár minut už je klid . Jen Ti dospělí si chvíli užívají na internetu a za chvíli už znaveni také usínají .

Końský tábor pro děti Strážné v Krkonoších
Końský tábor pro děti Strážné v Krkonoších

Oblíbené tábory, pro děti  od 6-ti  do 15-ti  let, pořádá klub již od roku 1999. Programy těchto táborů je intenzivní výuka jízdy na koni, základní péče a ošetřování koní. Denně děti  tráví v sedle 5 hodin. Další náplní pro  děti jsou hry zaměřené na sport , výtvarné dovednosti a přírodu. Instruktoři jsou mladí lidé se zkušenostmi jak s vedením dětských táborů tak s výcvikem koní. To vše je doplněno výbornou domácí kuchyní v rodinné a přátelské atmosféře. Útulné pokojíky doplňuje zařízená kuchyň s pěknou jídelnou.

večerní vyjížďka na koních
večerní vyjížďka na koních

Ve stájích najdete i koně naší  zlaté olympijské vítězky ve snowboardingu Evy Samkové.

Horská chalupa U Kopeckých s nejvýše položeným jezdeckým klubem v České republice STRÁŽNÉ SEDLO. Klub byl založen v roce 1998. Zaměřením klubu je výuka mladých adeptů jezdectví v těchto disciplínách: military – závod všestrannosti, parkur a závody pony. Nabídka vyjížděk na koni pro zkušené jezdce i výuka začátečníků je tady ve stájích ve Strážném od května do září.

Strážné
Strážné

V zimním období pak můžete ve Strážném užívat zimních aktivit . Kolem chalupy vede běžecká stopa až na hřebeny Krkonoš. Nejbližší sjezdovka je vzdálená 250m a v místě je 5 vleků.

Měla jsem možnost jednu noc tady U Kopeckých  přespat  zachumlaná v peřině, dýchat svěží  horský vzduch a to ticho!

Ráno ještě zajdu  k dědovi na Schlitzovi boudy ( lesem 10 minut odsud) , dáme si kafíčko , slupnu vychladlé obalené houbové řízky a  né s radostí musím zpět do Prahy.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *