• Menu
  • Menu

Madeira

Hotel Quinta Splendida -zrestaurovaný zámek z 19. století

Krátká dovolená , lákavý ostrov Madeira nás přivedli do tohoto úžasného zařízení . Vybírala jsem pečlivě v nabídce Last minute na Madeiru a výsledek byl více než skvělý. Do poslední chvíle jsem byla na rozpacích  zda avizovaná Botanická zahrada, klid a výhled na oceán, nejsou jenom chimérou. Do hotelu jsme dorazili ve 4 hodiny ráno a hned v recepci nás nadchl zajímavý interiér, milý recepční a zanedlouho náš příbytek, který se vymykal standardu pro 2 osoby. Samostatná terasa zaplavená v zeleni a k tomu malá plocha trávníku s položenými lehátky. Pokoj byl vkusně a  jednoduše zařízen a byla zde i vybavená kuchyň .

Hotel Quinta-Splendida
Hotel Quinta-Splendida

Ještě rozlámaná z letadla, zvědavá, jsem kolem 8. hodiny  ráno procházela voňavou a nádhernou zahradou hotelu. Scházela jsem po kamenných schodech  mezi spadanými květy exotických rostlin směrem k bazénu a dál pokračovala na hlavní terasu s nádherným výhledem na oceán. Před chvílí vyšlo slunce a tak ranními paprsky ozářený oceán byl v některých místech spojen s oblohou, jenom obrysy ostrovů na horizontu dávaly tušit, kam oceán až dosahá. Unavená, ale s odhodláním, jsem se ponořila do vody v bazénu. Brr, voda mě zchladila, ale jenom na chvíli, pak už jenom příjemný pohyb a opět výhled na oceán. Se mnou zde plavali dva hoši, jak i potom každé ráno. Byli to většinou gayové, jenom se měnilo jejich stáří. Myslím, že i oni volili tento přenádherný hotel nejenom kvůli romantické zahradě, ale i kvůli milému personálu a soukromí.

SPA

Hotel Hotel  Quinta Splendida , jako takový, nabízí  restaurace a bary v kterých  je možné si pochutnat na výborné zdejší kuchyni, na čerstvých rybách i na kuchyni thajské, k tomu je příjemné zkusit z některých zdejších lahodných vín , či jiných nápojů. Názvy jednotlivých zařízení jsou : Galeria, La Perla , Thai Lounge, Sidharta bar a Globe bar. Určitě je dobré se alespoň zmínit , že hotel je vybaven  SPA lázněmi s deseti pokoji a  různými procedurami , dalšími rozmanitými službami a s mnoha druhy masáží i krytým bazénem.…

Hotel Quinta-Splendida
Hotel Quinta-Splendida

Možná se zdá, že dělám hotelu reklamu, ale myslím, že si ji právem zaslouží. My jsme služby hotelu, lázně, ležení v nádherné zahradě nevyužili. Náš nabitý 8. denní program nám to  k mé lítosti ani nedovolil. A tak ranní koupele s výhledem na oceán, báječné snídaně a několik večerních posezení u vynikajícího jídla i pití a kouzelné vůně květin linoucích se zahradou, opravdu příjemný personál a neskutečný večerní klid v celkově velkém komplexu nám dával po celou dobu pocit pohody a pocitu , že je nám tady moc dobře.

Hotel  Quinta Splendida, který má 4 hvězdičky se všemi   službami,  které tomuto označení odpovídají. Hotel se nachází 100m od centra městečka Canico de Baixo, 10 minut jízdy autem od hlavního města Funchal.

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *