• Menu
  • Menu

Ribeira Brava – Silná řeka

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Evropa » Portugalsko » Madeira » Ribeira Brava – Silná řeka

Ribeira Brava

Městečko leží nad stejnojmennou řekou pramenící pod průsmykem Encumeada o tisíc metrů výše. Jméno silná řeka jenom dokazuje pravdivost jejího názvu , protože   město bylo  několikrát  zasaženo velkými povodněmi. Dominantou  malebného pobřežního městečka je kulatá věž bývalé pevnosti Sao Beno. Pobřeží osázené palmami končí skálou v které je průchod k malému přístavu .

Ribeira Brava

Na skále stojí věž majáku s vyhlídkou na město, ke které vedou točité schody. Kostel  Matky Boží z druhé poloviny 16. století je významnou  stavební památkou a nachází se v centru  městečka.

V městečku se dále nachází  moderní  Etnografické muzeum věnované historii řemesel  ( pěstování cukrové třtiny , rybářství..) na Madeiře .

Pěší zóna na druhou stranu od skály vyúsťuje na kamenitou pláž s možností koupání v oceánu. V městečku je možné posedět z některých tradičních rybích restaurací . Můžete  se třeba i zastavit  na  některých odpočinkových místech a pozorovat Madeiřany při hře domina nebo jenom hlědět na zapadající slunce nad oceánem. Centrum městečka má i několik obchodů .

Ribeira Brava je vzdálená 18 km západně od Funchalu

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *