• Menu
  • Menu

Malajsie 2023 – 4. část – Cameron Highlands

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Asie » Malajsie » Malajsie 2023 – 4. část – Cameron Highlands

Ráno jsme na letiště jeli Grabem (11 MR) už v 6:30 hod., protože přelet do Kuala Lumpur byl naplánován na 8:45 hod. (AirAsia, 665,-Kč). Cesta trvala něco málo přes hodinu a my se hned Grabem (65 MR) přesunuli na autobusový terminál TBS (Terminal Bersepadu Selatan). Uvažovali jsme o přesunu vlakem KLIA Expres, ale ten byl o dost dražší než auto. Cestou v taxíku jsem on-line zamluvila lístky na autobus do Cameron Highlands (Tanah Rata) (www.busonlineticket.com, 195,-Kč), který odjížděl ve 13:00 hod. Na autobusáku nám lístky vytiskli. My jsme si tady dali snídani (20 MR) a pak už čekali na odjezd autobusu, který měl 30 minut zpoždění. Do Tanah Rata jsme přijeli v 17 hod. Cestou pršelo, ale když jsme dorazili, bylo naštěstí bez deště.

Nocovali jsme v Cameron Prima Apartment @ Cameron Jaya (500,-Kč). Bylo to takové místní sídliště, náš byt byl v 7. patře. Když jsme se ubytovali, začalo pršet, takže jsme šli večeři jen do vedlejšího paneláku (11 MR) a nakoupili si i něco na snídani.

         

Cameron Highlands

Ráno jsme se probudili do krásného slunečného dne. Po snídani na apartmánu jsme došli na autobusové nádraží a tam jsme si domluvili taxíka, který nás přiblížil k hoře Gunung Brinchang (40MR). S taxikářem jsme se domluvili, že až se budeme vracet, zase si ho zavoláme.

Čekaly nás asi 4 km do kopce kolem čajových plantáží. Bylo to krásné a my měli radost, že jsme se nenechali zlákat výletem s cestovkou, protože ta by nás vyvezla až nahoru a o tuhle nádheru bychom přišli. Taky by to samozřejmě vyšlo na mnohem víc peněz (80RM na osobu). Jediný problém byl, že nás asi od poloviny kopce provázeli psi – tihle vypadali mírumilovně, ale po naší předchozí zkušenosti jsme jim samozřejmě moc nevěřili.

Až úplně na vrcholek se jít nedalo, byl tam nějaký vojenský prostor. Když jsme na vršek k Mossy forest dorazili, byl chvíli výhled krásný, ale během 15 minut se zatáhlo, takže jsme si dali svačinu a vrátili se dolů. Pokrčovali jsme dál k návštěvnickému centru BOH Tea Centre (Visit Our Tea Gardens – Boh Tea),  kde jsme si na ochutnávku koupili místní čaje. Bohužel tady nebyla možná prohlídka továrny na výrobu, i tak se nám ale tohle místo moc líbilo.

Na parkovišti jsme potkali našeho taxikáře, ale ten tam zrovna čekal na jiné klienty, proto nám zavolal svého kolegu. Taxíkem jsme se vrátili  do Tanah Rata (40 MR) a nechali se vysadit u nemocnice. Museli jsme počkat do 14 hod., až otevřou. Po převazu jsme se pěšky vrátili domů, po cestě jsme se stavili na malý snack a nakoupili si na druhý den na snídani. Do večera jsme pak už relaxovali na apartmánu, protože pršelo. Naše včerejší hospoda na večeři byla tentokrát zavřená, takže jsme vyzkoušeli jinou (12 MR).

Simona

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *