• Menu
  • Menu

Máme psa 4 – školka i koupání

Domů » Všechny destinace » Česká republika » Praha - hlavní město » Máme psa 4 – školka i koupání

4. měsíce

Dnes je to čtyři měsíce a za poslední měsíc jsme toho zažili opravdu hodně – Začali jsme ohýnkem a psí návštěvou. Kamarádka Gaja je trochu větší štěně, ale myslím, že si celé odpoledne až do večera to bylo skvělé psí  hraní , běhání , které skončilo spaním ve společné ohrádce.

 

Nové také bylo hlídání a  přespání u naší Ajky. To jsme zvládli také na jedna! Co se týče povelů tak tento měsíc jsme vypilovali: sedni lehni, zůstaň, nesmíš, otočka …! Doctor je neskutečně šikovný a tak povely zvládáme čím dál lépe.

na zahradě

Výstava psů Mladá Boleslav

Také jsme byli společně na velké výstavě psů v Mladé Boleslavi. Tady se Doctor potkal i se svým taťkou. No, to bylo něco…malí, velcí, kudrnatí, načesaní…

Doctor s tátou

Nedobrovolné koupání

V půlce října jsme se také neplánovaně vykoupali v parku Lipence. Hladina tůňky , která vypadala jako tráva se pod naším Doctorem propadla a překvapení jsme nebyly jen my, ale Doctor. Po chvilkové levitaci se začal potápět, ale začal plavat než ho Sárka vytáhla za kožich z vody ven. Pak rychle do mikiny a zmrzlí jsme pospíchali domů.

Mokrý pes

Další očkování jsme zvládli bravurně, ten den také dostal nový větší pelíšek, to  aby nám nezáviděl válení se na gauči.

Petřín

Krásné podzimní dny nás také vylákaly na prochajdu na Petřín. Zkusili jsme také jízdu tramvají a návštěvu restaurace, kam jsme byly pozvané na oslavu. Vše byl zážitek!

Jedna říjnová noc byla dost divoká, za domem v lese chrochtaly divoká prasata a nebály jsme se my, ale i Doctor. Nechtěl na zahradu, utíkal domů a až po velkém přemlouvání se vyčural a pak pelášil domů.

Krkonoše

Sváteční  říjnový dne byl i dalším výletem. Tentokrát to byl opravdu velký výlet. Jeli jsme do Krkonoš. Doctor se seznámil se všemi příbuznými, také s Amálkou a Dudou, s malým a velkým! S Amálkou to bylo báječné a divoké! Mimo výletování jsme přespali a noc a celý výlet se Doctorovi velmi líbil.

s Amálkou

 

Školka pro psy

Poslední říjnový den jsme navštívili  poprvé školku pro pejsky a to bylo teda něco.

Psí školka

Klíště

Také jsme objevily první klíště a dost nás potrápilo. Nešlo vyndat a Doctorbyl opravdu statečný! Bohužel ani odborníkům se nezadařilo vyndat a tak desinfikujeme. Klíště je mrtvé a snad odpadne a rána se rychle zahojí. Zakoupili jsme domů kleště a kroutidlo na klíšťata.

Krkonoše

Když to jde,  chodíme každý den alespoň na jednu procházku. Přes den krátkodobě učíme povely a hrajeme si. Za odměnu jsou dobrůtky! Jídlo/psí konzerva a granule/ mu velmi chutnají. Umí si zakňučet, když chce na záchod /hurá!/. Poslední venčení je v 11 hodin večer a vstává v 7  hodin ráno. Můžeme konstatovat, že Doctor je začínající pes cestovatel a naším přáním je, aby to tak zůstalo.

na výletě Praha
Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *