• Menu
  • Menu

Medína Tunisko

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Afrika » Tunis » Medína Tunisko

 Na chvíli v jiném století

Medína  postavená Araby v 10 století, hlavní část pevnosti pochází z 15. stol. Medína leží na širokém skalnatém mysu. Uvnitř starého města  naleznete typické obchůdky,  stánky a prodej všeho možného.

Hammamet medína , Tunisko

Tkané koberce, hudební nástroje, barevné šátky, šály, keramiku, talíře, šperky…..Projít  a jenom se kochat krásou tohoto starobylého města  úžasnými uličkami a zdmi pokryté krásnými květy, s domy a jejich modrými nebo řemeslně jinak dokonalými dveřmi , se Vám však  nepodaří. Každý obchodník Vás osloví několika jazyky a i když dáte najevo, že nechcete nakupovat,  nedá Vám pokoj.

Nakonec někde koupíte i to , co jste koupit nechtěli a o navýšené ceně ani nemluvě. Je to otravné a zničující. Nemá to s obchodem nic společného a tak  i když okouzlení krásou, raději usedáme do kavárny na kraji mediny a užíváme si pohledů na zapadající Slunce nad mořem, na pouliční prodejce i na procházející se turisty.

Hammamet medína , Tunisko

Spousty malých Tunisanů se noří do krásného moře a rybáří nahazují své pruty . Procházka v přilehlé kolonádě s pergolami a romantickými zákoutími stojí také za to.

Máte pocit, že jste chvíli v jiném  století a v jiném světě. Medína patří do města Hammamet, které leží 63 km jihovýchodně od metropole Tunis v půlměsíčním zálivu Cap Bon.

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *