• Medína Tunisko

  od • 19.10.2010 • Tunis • Štítky: , 0 komentářů

  Zobrazit v mapě

   Na chvíli v jiném století

  Medína  postavená Araby v 10 století, hlavní část pevnosti pochází z 15. stol. Medína leží na širokém skalnatém mysu. Uvnitř starého města  naleznete typické obchůdky,  stánky a prodej všeho možného.

  Hammamet medína , Tunisko

  Tkané koberce, hudební nástroje, barevné šátky, šály, keramiku, talíře, šperky…..Projít  a jenom se kochat krásou tohoto starobylého města  úžasnými uličkami a zdmi pokryté krásnými květy, s domy a jejich modrými nebo řemeslně jinak dokonalými dveřmi , se Vám však  nepodaří. Každý obchodník Vás osloví několika jazyky a i když dáte najevo, že nechcete nakupovat,  nedá Vám pokoj.

  Nakonec někde koupíte i to , co jste koupit nechtěli a o navýšené ceně ani nemluvě. Je to otravné a zničující. Nemá to s obchodem nic společného a tak  i když okouzlení krásou, raději usedáme do kavárny na kraji mediny a užíváme si pohledů na zapadající Slunce nad mořem, na pouliční prodejce i na procházející se turisty.

  Hammamet medína , Tunisko

  Spousty malých Tunisanů se noří do krásného moře a rybáří nahazují své pruty . Procházka v přilehlé kolonádě s pergolami a romantickými zákoutími stojí také za to.

  Máte pocit, že jste chvíli v jiném  století a v jiném světě. Medína patří do města Hammamet, které leží 63 km jihovýchodně od metropole Tunis v půlměsíčním zálivu Cap Bon.

  Jana Schlitzová

  O

  Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

  https://www.kamsevydat.cz

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *