• Menu
  • Menu

Návštěva nočního Bazaru Tunis

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Afrika » Tunis » Návštěva nočního Bazaru Tunis

Bazar v Hammametu

Noční bazar ve večerních hodinách jsme během návštěvy Tuniska nestihli. Je deset hodin dopoledne, když překračujeme brány starého Bazaru v Hammametu. Kolem obchůdků  i na větších prostranstvích se ospale plouží obchodníci. Dlažba  nese ještě stopy po ranní očistě a hromady smetí z nočního šílenství jsou již také uklizeny. Malé kavárničky  jsou prostřeny pro své zákazníky, ale teď ráno zejí prázdnotou.  Procházíme uličkami. Bazar    nabízí opravdu  rozličnou škálu výrobků, tradičních i velice komerčních.. Hudební nástroje, překrásné ručně vyráběné šperky, mosazné ozdoby, vodní dýmky,  ručně tkané koberce, keramiku, oblečení „světových „ značek…

Bazar Hammamet -Tunisko

Při bližším prozkoumání na některých výrobcích najdete výrobce made  in China. V komplexu bazaru je i s citem zabudovaný hotel se zahradou. Rozličné stojící postavy zapadající do prostor tuniského bazaru se před vámi pokorně uklánějí a na jejich bedrech spatříte vtipně zavěšené odpadkové koše. Jsou to sochy. Bazar má své neopakovatelné kouzlo  až do chvíle , kdy Vás spatří mžourající obchodníci. Rusky, německy, česky vás neodbytně lákají  do svého království.

Kupuji spíše cetky 🙁

Ženská bytost sama se potulující po prázdných obchodech nemá šanci ani nenápadně zmizet a už  vůbec odejít s prázdnou. Chci dětem domů koupit malé dárky a tak se několikrát nechám zlákat. Chyba, nakonec   nesu v tašce různé nepotřebné cetky. Honza  na mě čeká  osamocen v jedné z kaváren. Ale stejně to stálo za to!

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *