• Menu
  • Menu

Sidi Bou Said

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Afrika » Tunis » Sidi Bou Said

Pohádka Tísíce a jedné noci  –  SIDI BOU SAID – cestování s dětmi.

SIDI BOU SAID – středověké městečko vytesané ve skále nedaleko Tunisu Vás okouzlí svojí pohádkovou krásou.  Návštěva tohoto magického místa umožňuje nejenom krásné procházky v malebných a úzkých uličkách , ale i nádherné výhledy na moře a okolí. Modrobílé město je asi právem nazýváno  perlou Tuniska . Pokud se trochu zasníte,  možná zde uvidíte i krásnou Angeliku. Některé scény z filmu Angelika a Sultán byly natáčeny právě zde v Sidi Bou Said.

Turisticky velmi atraktivní Sidi Bou Said  je městečko olemované obchůdky a kavárničkami. Můžete zde zakoupit , nebo třeba jenom obdivovat, proslulé  ptačí klece, mozaiky , barevné a tvarově rozmanité  keramické  talíře, můžete  vidět mistry tvořící před Vámi překrásné šperky. Architektura městečka byla v 16 . století ovlivněna španělskými muslimy.

Při toulkách městem spatříte  domy zahalené v barevných a bohatých záplavách květů a bělostné zdi domů a modré dveře ještě více umocní paprsky zapadajícího Slunce. Kdo by nechtěl posedět v kavárně Café de Nattes, kde se setkávali umělci 20. let minulého století a celé městečko bylo v tehdejší době víkendovým místem tuniské  smetánky? Až do nočních hodin můžete posedět s místními v krásné atmosféře této staré kavárny a kochat se pohledy na město.

Světec Sidi Bou Said

Sidi Bou Said  byl sofijský světec, při svém návratu z Mekky ve 13. století se usadil v této oblasti. V městečku najdete překrásnou mešitu nesoucí jméno Sidi Bou Said , ve zdejší záwiji je i pohřben. Městečko patřilo k prvním opevněným městečkům na světě. Nad Sidi Bou Said se tyčí maják stojící na místě starobylé pevnosti ze začátku 9. stol..

Sidi Bou Said leží velmi blízko Kartága  a je vzdáleno necelých 20 km od hlavního města Tunisu. Můžete sem zavítat s četnými zájezdy různých cestovních agentur. Pokud toužíte  po nezávislém cestování, použijte levný vláček TGM , který sem jede z hlavního města Tunisu.  Cena jízdenky je asi 2 dináry.

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *