• Menu
  • Menu

Městský park Hostinné

Podzim v parku

Tenhle park znám opravdu dlouho. V předškolním věku tudy vedly mé kroky každé ráno cestou do školky.  Základka, to byl park ideální džunglí pro mladé teenagery. Zarostlá křoviska  i místo, kde jsme se někteří z nás učili kouřit  a  dělat i jiné neplechy. V altánku se scházeli domorodci „polepšováci“  i  „hašišáci“. Škola je jen několik desítek metrů odtud, učitel Ságner nás pak tady  honil v modrých trenclích a bílých řádkovaných trikách  a nutil nás k atletickým výkonům. Park je využíván během tradiční Porciunkule. Altán byl vždy místem vhodným pro koncerty i romantické rozjímání. Nechodím sem často, ale park je v posledních letech zrekonstruován a je vidět, že i udržován. Je ideálním místem pro odpočinek i relaxaci. Je zde i vyhrazené místo pro maminky s dětmi. Krásné vzrostlé stromy, udržované cestičky a lavičky pro posezení.

Městský park Hostinné – altánek
Městský park Hostinné

 

Městský park Hostinné
Městský park Hostinné

Historie

Městský park v Hostinném byl založen v roce 1887 spolkem pro vysazování a okrašlování za podpory továrníka Theodora Eichmanna. Městský park se rozkládá v severovýchodní části městské památkové zóny. Ke značnému rozšíření parku došlo v roce 1905. Park byl za účelem zajištění pořádku oplocen a na noc se dokonce po určitou dobu i zamykal. V západní části parku byl v secesním stylu postaven hudební altán, ve kterém byly v letním období pořádány koncerty. V severozápadní části vznikl v roce 1902 vodotrysk s postavami dvou dětí pod deštníkem, ze kterého stříkala voda. V pozdějších letech už nebylo o park s takovou důsledností pečováno a postupem času zpustl. Koncem 90. let 20. století byla realizována celková rekonstrukce a regenerace parku včetně výstavby dětského hřiště.  V současné době je městský park příjemným místem odpočinku obyvatel města. Vyžaduje pravidelnou údržbu./http://www.hostinne.info//

Městský park Hostinné
Městský park Hostinné

 

Jana Schlitzová

Má první cesta za hranice byla do NDR, tady jsem poprvé spatřila moře. Následovaly Maďarsko, Jugoslávie, Bulharsko. Když se otevřely hranice, stačila na několik let Evropa, to už byly cesty s dětmi. Od chvíle, kdy jsme poprvé s dětmi navštívili Asii, je poznávání, psaní a fotografování mým druhým zaměstnáním a stále mě to baví. Nádherná místa a zákoutí naší země, krásné České republiky, teprve objevuji a mám co dohánět.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *