• Menu
  • Menu

Aqua Azul a vodápád Misol Ha – tam, kde se točil Predátor (8)

Domů » Všechny destinace » Zahraničí » Jižní Amerika » Mexiko » Aqua Azul a vodápád Misol Ha – tam, kde se točil Predátor (8)

Ráno před 6 mě probudil Petry silný kašel. Bylo mi jasné, že chce ještě zůstat v posteli, a nikam dnes nepůjde. Šla jsem zaplatit dolu do recepce ještě jednu noc, ale s tím, že v 6pm odejdeme. Musíme se hnout směrem Mexiko city. Dala jsem si  dole v jídelně snídani, kde jsem u stromu opět viděla zeleného kolibříka a odnesla svůj bágl do cestovní kanceláře, abych pak mohla vzít Petry, až jí povedu na nádraží. Zaplatila jsem si colectivo na Agua Azul a vodopád Misol-Ha. Po cestě je docela pěkná krajina, konečně nějaké kopce. Nebudu se moc nikde vykoupat, nemá mi kdo zůstat u báglu. Je to 20 km od Palenque. Vodopád Misol Ha je docela pěkný, ale že bych z toho šílela to zase ne. Má 30 metrů a točil se tu Predátor. Prošla jsem se okolo po kluzké lávce, zašla k jeskyni a pak jsem šla čekat na transport a podařila se mi docela pěkná fotka vážky. Jedu ještě na Agua Azul.

vodopády Aqua Azul

Chráněné území asi 50 km od Palenque, s travertinovými kaskádami a vodopády (název v překladu znamená Modrá voda), s mělkými i hlubšími přírodními nádržemi a intenzívně bleděmodrou vodou, což způsobuje vápenec v ní rozpuštěný. V průvodci sem doporučují vzít si zájezd, prý tu byla nějaká přepadení turistů. Asi to souvisí trochu se Zapatovou armádou národního osvobození. Viděla jsem nějaké nápisy na domech cestou na Agua Azul a Chiapas, kraj kde teď jsem bylo jejich působiště.

Aqua Azul

Obešla jsem  si kaskády i krámky kolem, koupila jsem si tašku a pozorovala indiány, hlavně děti jak se koupou. 3 hodiny bylo docela dost a tak jsem si zašla ještě na oběd. Cestou zpátky nás řidič vezl tak rychle, že jsem si říkala, že nás někde vyklopí. Bohužel bych si někde zastavila na fotky, ale při té rychlosti to nebylo možné. Petra už se balila, odnesla jsem jí bágl na nádraží, usadila jí na lavičku a čekaly jsme na bus. Při nastupování omdlela a tak jsem jí do busu téměř dovlekla. Měla jsem hrůzu, že nikam neodjedeme. Bála jsem se, že bude zvracet, ale nakonec to zvládla. Bylo to docela náročný. Jedeme do Villahermosy, 2 a půl hodiny cesty. Vzala jsem taxika do nejlevnějšího hotelu Del Centra za 220 pesos. Pokoj je u recepce, docela hlučný, bez okna se smradlavou koupelnou a studenou vodou. Nemohla jsem usnout, Petra nemohla mít zapnutý větrák a mě bylo horko a nemohla jsem dýchat, měly jsme skoro jedno lůžko a já viděla ty bacily, co po mě lezou.

Dana Dajdulka

Více jak 15 let se pro mě stalo cestování drogou. Za tu dobu jsem mimo Evropu navštívila USA, Nový Zéland, Thajsko, Kambodžu, Velikonoční Ostrovy... poslední roky se mou láskou stala Jižní Amerika. Každá další cesta je pro mne nejenom výzvou, ale také uskutečněnými sny poznat místa , které tak dobře znám z knih a cestopisů.

Zobrazit články

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *